Middlebury

Faculty & Staff

Includes contributions received by Middlebury College between July 1, 2007 and June 30, 2008.

Donors

Stephen D. Abbott
Jessica G. Allen
Glenn M. Andres
Giorgi Areshidze '04
Jane M. Aube
K. Kellam Ayres
Karen Engler Bartlett '95
Stever Bartlett
Carey F. Bass '99
Megan W. Battey '79
William A. Beaney
Carlos M. Beato '07
Martin C. Beatty '84
Mark G. Benz '56
Steven J. Bertolino '00
Kelly McCarthy Bevere
Dorothea E. Beyer & Thomas R. Beyer Jr.
Abigail E. Blum
Edward S. Bradford III
Daniel G. Brayton
Benjamin R. Bruno '06
Jeff G. Buettner
Nathan C. Burt '86
Mary Strife Cairns
Nathaniel F. Caldwell
Sheila Andrus Cameron
David J. Campbell '00
David L. Campbell
Monica E. Carroll
Andrew Gerard Chambers '08
Jeffrey R. Champlin '95
David Lanman Clark-Barol '10
Francois S. Clemmons
Christa Martin Clifford
David C. Colander
Michael Collier
Beth Connor & Darby L. Crum
Hugh S. Coyle '83
Christopher R. Daly
Jim Dayton
Valerie Somers Demong '66
Allison A. DiBianca Fasoli '04
Diane M. DiLoreto
Stephen Donadio
David A. Donahue '91
F. John Donahue
Katherine Pease Donovan '10
James H. Douglas '72
Alexander F. Draper '88
Cecelia Cohen Dry
Murray P. Dry
Jeffrey S. Dunham
Lynn A. Dunton
Caroline L. Eisner '91
John D. Emerson
Brook A. Escobedo '04
Sophie M. Esser Calvi
Angela Jane Evancie '09
Diana Egbers Fanning '71
Frances Vinal Farnsworth '73
Miguel A. Fernandez '85
J. Allen Fitzpatrick '78
Adam S. Franco '02
Todd E. Fryatt '99
Ashwin Pravar Gargeya '08
Germaine Gatewood '03
Philip O. Geier
Steven K. Goodman
Amanda S. Goodwin '07
Gustave E. Goodwin '08
James W. Goodwin '79
Mason Cheng Graddock '09
Sara M. Granstrom '07
Frederick E. Greene '75
Margaret Storey Groves '85
Andrew J. Hale '06
Peter S. Hamlin '73
Ann C. Hanson
Muriel C. Harms
John V. Harvey Jr. '78
George Arlington Heinrichs '10
David E. Horlacher
Daniel E. Houghton '04
Gregg E. Humphrey '70
Nathan J. Jandl '05
Gailen B. Jette
Ann Jones-Weinstock
Laurel Macaulay Jordan '79
Michael K. Kagan '06
Justine B. Katzenbach '08
Susan K. Kavanagh
James R. Keyes
Leyla Kamalick King
Christopher McGrory Klyza
Carolyn Kuebler '90
Reinhold Lange '93
Marc F. Lapin '83
J. Ashley Laux '06
Sandra D. LeGault '87
Ronald D. Liebowitz
Meredith Taylor Long
R. Matthew Longman '89
Cheryl Whitney Lower '84
Alfredo C. Lujan '87
Charles F. MacCormack '63
Carrie Miyoshi Macfarlane
Peter W. Mackey '74
Ian S. Martin '84
Ian S. McBride
Andrew J. McCabe '83
Patricia C. McCaffrey
Ian F. McCray '95
Sarah Lynn McGowen '08
Michele A. McHugh '88
Ellen B. McKay
W. Michael McKenna
Anne P. McMenamin
Gordon Bradford McMorris '08
Emily C. McNamara '07
Andrew T. McPhee '98
Mireille Barbaud-McWilliams & John P. McWilliams Jr.
Louis G. Megyesi '71
Mary E. Mendoza '06
Petar Mitrevski '07
Margaret Robinson Myhre '79
William R. Nash
Audrey Lynn Nelson '08
James Ashar Nelson
Heather Neuwirth '08
Shannon Detweiler Nguyen
Christopher P. Norris
Patrick J. Norton
Larry S. Novins '73
Charles A. Nunley '82
Philip N. Oldham '90
Michael Olinick
Margaret A. Paine '79
Marcia C. Parlow
Susan W. Parsons '01
Carol A. Peddie
W. Mark Peluso
Kenneth J. Pohlman '78
Katharine A. Potts-Dupre '07
Robert E. Prasch III
Jeffrey T. Price '01
Emily A. Pyeatt '06
Erin C. Quinn '86
James R. Ralph Jr. '82
Stephen J. Ratcliff
Sarah J. Raunecker '92
Sarah Van Tuyl Ray
Jeffrey G. Rettew '02
Nancy G. Reynolds
Robert D. Ritter '82
Susan Parsons Ritter '83
Marjorie B. Robbins '56
Hannah Rose Rommer '08
J. Tiffany Nourse Sargent '79
John R. Schmitt
Kathleen P. Schmitt '75
Jennifer S. Schneider '07
Michael D. Schoenfeld '73
Peter Schumer
Alanna K. Shanley '99
A. Joshua Sherman (deceased)
Brooke Catherine Siem '08
Dena N. Simmons
Neil A. Sinclair '93
Cynthia Pidgeon Slater
Paul L. Slocum '73
Andrew W. Smith '97
Paul M. Sommers
Jeffrey D. Stauch '05
Donald F. Swenor '56
Charlotte A. Tate
Sarah Stewart Taylor '93
Catherine M. Tester
William S. Van Heuvelen
Elisabeth S. Van Woert '05
Lauren Singer Waite '74
Deborah T. Wales
Michael B. Warner '80
Heidi T. Webb
Meghan Foley Williamson
Stephanie Winkler
Catharine W. Wright '83
Justin Pardee Wright '08
Don J. Wyatt
Dana A. Yeaton '79