1999

Donors

Edward F. Adler
Tarem O. Ahmed
Qazi Munir Alam
Heidi Howard Allen
Ronald S. Allen
Scott P. Amy
Brooke Penick Anderson
Anit Aryal
Christos Astaras
Carrie Decato Ayers
Jared J. Bartok
Carey F. Bass
Jody Carroll Battisti
Deana M. Becker
Hedda H. Berntsen
Kelly McCarthy Bevere
Melissa Stewart Bilodeau
Kristen Vogel Blabey
Thomas B. Blabey
Benjamin M. Block
Nickolai S. Bobrov
Jon-Erik K. Borgen
Christian E. Botting
Lisa Cote Boucher
Daniel L. Boxwell
Elizabeth Staples Boyamian
Bronwyn Wenger Brestle
Christopher R. Brestle
Jacqueline N. Britt-Friedman
Eleanor K. Brown
Ashley Twyon Bryan
Heather G. Budd
Adam G. Burns
Anne Marie E. Calareso
Eva M. Campodonico
Colin A. Canham III
Kathryn Walker Canova
Jennifer E. Cappeto
Ana Maria Cardenas
Katherine Anne Stirrat Carleton
Elizabeth A. Cassidy
Ginette A. Chapman
Monica Dean Chastagnol
Grace Amao Ciffo
Kristan L. Clarke
Anthony J. Colangelo
Kimberly A. Conaty
Adam R. Consigli
Laura H. Beiles Coppola
Michael J. Cormier
John E. Couch
J. Alexander Cranmer
Michael C. Creedon Jr.
Amity Wall Curry
Kelly Dane
Milda Darguzaite
P. Bradford Demong
Christopher J. Diamond
Peter N. Dittmar
Adam L. Dreiblatt
Scott B. Dudley
Vesna Dukic
Peter D. Ericson
Elizabeth A. Fabian
Michael D. Faucher
John B. Felton
Katie Guilfoyle & Andrew W. Fletcher
Sarah B. Florenz
Hannah L. Flynn
Samuel J. Folk-Williams
Jessica G. Foote
Elizabeth M. Frankel
Clark D. Freeman
Senake Gajameragedara
Cameron Brown Garriepy
Naomi Doggett Gehl
Christie M. Gestal
Dana R. Gibson (deceased)
Ann Laukkanen Giese
Elizabeth R. Goeke
Jean-Paul Gowdy
Hannamarie Guinn
Karen Herbert Gustafson
Amy Ferenz Hampe
Josh and Nellie Harmon
C. Murray Harris
Jeremy T. Harris
Amari Parker Harrison
Brian R. Harrison
Kimberly A. Havens
Timothy A. Hayden
Rebecca C. Hayes
Suzanne Muchene Healy
Alexis M. Landry Heflin
William W. Heidel
Amanda D. Hellenthal
James O. Hetherington
Caitrin Sinclair Higgins
Jaime L.S. Schoenfeld Hill
Matthew B. Holmes
Anne E. Holzman
Bradford O. Hotchkiss
Laura Todd Hotchkiss
Edwina M. Ng Hugenberger
Hallie C. Hughes
Benjamin J. Humphrey
Michael S. Hussey
Jeanne Restivo Jacoby
Angela D. Jewell
Samantha Webb Kading
S. Arya Kamangar
Mahesh K. Katkar
Alan Katz
Alison R. Kling
Thaya Brook Knight
Jennifer Pearsall Kobert
Tania A. Kozikowski-Nicholas
Sandra L. Kozlowski
Joseph Jason Kraft
M. Elizabeth Burns Kramer
Kristine E. Kraushaar
Meghan Kreger-Poller
Jordan A. Krugman
Julianne Krulewitz
Susan Givens Lally
Kate Landis Loewengart
David W. Lane
Eric L. Larsen
Michael P. Larsen
Shannon M. Larsen
Melissa Krugler Laugallies
Robert L. Levy
Xi-An Li
Christopher H. Lindstrom
Olga Lisovskaya-Zic
Benjamin J. Lively
Meagan S. Londy
Cristina M. Lopez
Querube M. Lopez
Susan S. Lopez
Todd H. Lynch
Megan A. Mabee
Shannon L. Macauley-Rambach
Gabriel A. Macias
Charles N. Macintosh
Michelle Meis Maffey
Frances Madsen Maletis
John M. Maletis
Ian O. Malin
Kathryn Swan Malin
Ethan R. Mark
Silas T. Marshall
John-Alexander C. Mason (deceased)
Bradford P. Maxwell
Marna Whittington McDermott
Ian M. McGuinn
Jonathan R. McMahon
Hong Mei
Daniel A. Meyer
Daniel D. Meyer
Molly A. Magill Meyer
Alison Vratil Mikula
Stefan Andreev Miltchev
Elisabeth Falaleev Miranowski
Melissa B. Pruessing
Raymond Matthew Mithun
Lyndley Mercer Mittler
Annette M. Morgan
Christopher M. Morosky
E. Tileston Mudge V
Benjamin P. Newman
Johannah E. Nikula
Peter B. Nilsson
Yefim Nivoro
Kerri M. Noto
Erin McManus O'Donovan
Kristin Borden O'Malley
Shayla Schneider O'Neil
Edward H. Ogden
Amy Olson Belanger
Erich C. Osterberg
John P. Overbay
Megan Reilly Padilla
Gregory M. Parent
Sara Doniger Parent
Stephanie M. Parker
Robert C. Patterson III
Sarah L. Pearsall
Elizabeth J. Xanthopoulos Peck
Kevin D. Peckham
Allison J. Peel Bragan
Jennifer T. Condon Phelps
Adam M. Platt
John A. Pless III
Heather A. Polifka-Rivas
Morgan J. Porzio
Nicole M. Pousson
Jason J. Price
Richard Price
Maureen Nowlan Principe
Jill A. Rahall Proctor
Sarah Cotton Rajski
Carrie J. Rief
Suzanne Chepren Roberts
Daniel A. Rosenfeld
Elena J. Russo
Kristin E. Ryan
Katherine Ryan Saraceno
Peter D. Sax
Matthew T. Saxton
Jeanne Lee Sayers
Benjamin L. Schlechter
Ian P. Schnee
Seth G. Schofield
Laura Potter Schram
Sherry Schwarz
Jessica Blake Scola
Ross B. Sealfon
Emily Reinertsen Seidel
Alanna K. Shanley
Shannon H. Shaper
Jenna R. Sigman
Joshua T. Silver
Laura Parmelee Simpson
Catherine J. B. Sloan
Thomas J. Smith
Stacey Gorski Spring
Peter L. Steinberg
Christopher E. Stoebenau
Grant A. Stuart
Ram P. Subedi
Michelle Matheson Tatum
Caroline A. Tillier
Laurie Manus Tompkins
Pauls H. Toutonghi
Jeffrey H. Trail
Tamsin Drummond-Hay Trail
Aaron R. Tyler
Jason H. Vintiadis
Ashley E. Waddell
Andrew James Wall
David M. Watts
Jacob C. Weatherly
Sarah Hall Weigel
Forrest A. Westin
Lindsay Ritter Westin
Avery B. Whidden
Scott Wiercinski
Paul M. Woodworth
Jason L. Wyman
Zhong-Kang Yue
Catherine Neely Yusupov
Maximiliano A. Zayas