Middlebury

2001

Class Agents

Raegan Randolph Apostolatos
Brian W. Arcese
Margaret L. Aycock
Zachary A. Bourque
Sumit R. Choudhury (Lead)
David K. Cohen (Lead)
John P. Colianni
Jonathan A. Cormier
Rebecca Belcher Feen
Jane Wilson Hall
Lydie B. Hudson Bowes
Genta Itoh
Benjamin R. Johns
Nathaniel I. Kellogg
Kristy Laramee Kerin
Ann M. Kloppenberg
John A. Kneisel
Laura Marlow Latka
John W. McCann
Elissa Burnell McGee
Meredith Livoti Mialkowski
Theodore W. Noon III
Serena M. Peck
Susannah S. Beams Rose
Susan Angst Rymzo
Jacqueline A. Spring

Donors

Meghan Mitchell Allen
William H. Allen
Raegan Randolph Apostolatos
Mary Tucker Arbuthnot
Brian W. Arcese
Leslie Fox Arnould
Matthew B. Arnould
Devin K. Arrington
Michael P. Atwood
Margaret L. Aycock
Richard A. Bagby III
Alexandra Fay Baker
Emily H. Baker
Peter H. Barber
Andrew J. Baron III
Katherine O. Batty
Neil K. Bergquist
Brian D. Bethke
Corey B. Bills
Yajaira Blanco
Lauren Cullings Bonaca
Kevin P. Borecki
Brent T. Boscarino
Jessica Widay Boscarino
Zachary A. Bourque
Christopher W. Brancati
Robert M. Bryan
Jean E. Burr
Jennifer Schniedwind Cambier
Paul C. Camhi
Megan E. Campbell
Kristen Sylva Capodilupo
Erik M. Carleton
Sarah E. Carpenter
Jonathan E. Carr
Darren M. Case
Christopher P. Cheang
Xhingyu Chen
Jonathan M. Chesebro
Sumit R. Choudhury
Ben L. Coello
Raymond S. Coffey
David K. Cohen
John P. Colianni
Kevin L. Coll
Sydney E. Copp
Jonathan A. Cormier
Alyson McNichol Cunningham
Lawrence Curran Jr.
Britta Wiesner D'Anna
Robert H. Dahir
James S. Davis
Peter W. Day
Leslie Edwards de Oliveira
Emily A. Dellas
Garrett F. Dodge
Kristen Lyall Dodge
Kelsey S. Doub
Elizabeth F. Downing
Andrew R. du Pont
Alexandra Dumouchel Duchesne
Andrew D. Dutterer
Jack D. Einhorn
Christopher J. Everett
Ann Russell Felton
Justin Reid Fernandes
Stephen E. Fleming
Jeremy D. Fried
Lindsay A. Frost-Bhasin
Richard K. Gallup
Jeffrey N. Gangemi
Samuel L. Goedecke
Robert G. Goelet
Daniel Goldman
Scott D. Goldman
John D. Goldsmith Jr.
Kathrin C. Platt Gonsalves
Nicole Hoeksma Gordon
Lisa Yamner Green
Laura M. Greer
Gaurav Gupta
David R. Gurtman
Sarah Day Guzman
Noah S. Hahn
R. Thomas Hale III
Jane Wilson Hall
Laura Daly Hall
Julie E. Hand
Jennie Mandeville Harrington
Mark E. Harrington Jr.
Rifat A. Hasan
Kierstin L. Helffenstein
Eleanor A. Henderson
Christopher M. Herbert
Greta Simmons Herbert
Miranda Jenny Hillyard
Kirk R. Hoffman
Tiffany Brinkmann Hoffman
Brendan F. Hogan
Henry Holt Hopkins, Jr.
Jocelyn Hunter Hornblower
Ruth Howell
Lydie B. Hudson Bowes
Joel A. Hugenberger
Michelle Anne Labbe Hunter
Vincent J. Idone
Siti Masturah B. Ismail
Genta Itoh
Peter R. Jacoby
Faith Peters James
David Jareckie
Andrew Alexander Jones
Rebecca Lynn Moultroup Joyce
Stephen M. Joyce
Craig M. Kahler
Boriana D. Karastoyanova
Caroline M. Bodkin Kaufman
Ellen Rodman Kellogg
Nathaniel I. Kellogg
Katherine Wright Kelly
Bryn A. Kenny
Dennis B. Keohane
Thomas P. Keon
Kristy Laramee Kerin
Michael M. Kerkorian
Ann M. Kloppenberg
John A. Kneisel
Thomas F. Koelbl
Kwame P. Kuadey
Nicholas B. Kuckel
Ethan J. Lacy
Jeff B. Lanza
Laura Marlow Latka
Margaret Sullivan Levy
Marc S. Limmany
Douglas W. Livingston
Jordan Rutledge Lockwood
Debra L. Lofano
Ariel Diggory Lynch
Adeeb Z. Mahmud
James W. Mantooth
William T. Mason Jr.
Blythe Hurney Mazzini
John W. McCann
Elissa Burnell McGee
Mariah R. McKechnie-Fadziewicz
Eli C. Mello
Courtney Quish Meyer
Meredith Livoti Mialkowski
Katherine C. Mielke
Jason R. Mikula
C. Ryan Miller
Russell B. Miller
Zornitza Batchvarova Miltcheva
Fritzline Laura Montalmant
Margaret Sanders Moore
Rafael O. Morales
Kevin N. Murungi
Olivia Bradbury Nelson
Emily R. Newick
Benjamin D. Nobel
Theodore W. Noon III
Brian H. Northrop
Elizabeth Padgett Northrop
Kari N. Nygaard
Daniel B. O'Brien
Devon M. O'Neil
James Q. Ong
Benjamin J. Otten
Kristin Behr Otten
Elsa C. Palanza
Douglas J. Parobeck
Susan W. Parsons
Tamlin M. Pavelsky
Serena M. Peck
Erin J. Sussman Peschiera
Francisco J. Peschiera
Katharine Irvin Pfeffer
Jennifer Cupani Porter
Reid T. Porter
Benjamin M. Pratt
Jeffrey T. Price
Ashley Cairns Rabin
Georgia Goodhue Reath
Heather D. Reichert
John D. Robertson
Lindsay Dormer Robinson
Rachel Arnot Rockwell
Susannah S. Beams Rose
McAndrew A. Rudisill
James D. Rudolf
Matthew W. Rymzo
Susan Angst Rymzo
Bryan Sanchez
Michael C. Saunders
Katharine L. Noble Sawchuk
Elizabeth P. Schwarz Schechter
Adam R. Schildge
Kelly Knapp Schroeter
David J. Selkowitz
Emily A. Sharkey
Susan E. Shepard
Andrew J. Shogan
Danielle Nicole Fischer Singer
Matthew O. Skoglund
Andrew R. Snow
Michael J. Snow
Katherine W. West So
Jacqueline A. Spring
Jessica St. John Staunton
Jessica V. Stahl
Megan Hamilton Stelzer
Laurel Cadwallader Stolte
Ana Celia M. Suriel
Rebecca Ruby Swansburg
Adam B. Taylor
Carmen E. Tedesco
Mercedes Horst Tolve
Jameson A. L. Tweedie
Katharine Burgdorff Tyler
M. Keegan Uhl
Mark C. Valkenburgh
William J. Vaughan
W. Jeffrey Vollmer
Jacqueline Fitzpatrick Waters
Ilana Y. Waynik
Alexandra D. Weiss
Elizabeth C. Wheeler
Matthew D. Whitcomb
Olivia K. Whitman
Hilary Watts Wieczorek
Matthew H. Wilder
James A. Wilkerson
Brendan O. Williams
Carolyn E. Wilsey
Lauren Stanchfield Wright
Laura S. Yee
Elena Margaretha S. Ziebarth