1969

Class Agents

Katherine Beisler Alfeld
Linda Colwell Bouffard
Jeffrey E. Brown
Francis E. Chin
Candace Syverson Cummings
Roger W. Cummings
David A. Dodge (Lead)
Barbara Brennan Dooley
Sandra Sapp Dooley
Jamie Johnson Fitzgerald
Virginia Hopper Hoverman
Elizabeth Hitchner Kingston
Louise Buckwalter Knight
Myra Martin MacCuaig
Patricia Whitney Messler
Richard E. Minton
Ann Barker Olson
Charles M. Perry
Elizabeth Fryberger Pritchett
Virginia A. Rauh
Nancy Robinson Russell
Susan Robb Weidner
Mary MacArthur Wendell (Lead)
Clemens A. Werner Jr.

Cane Society Representative

Barbara Brennan Dooley

Donors

Katherine Beisler Alfeld
Patricia Cross Anderson
Jo-Anne Dolinsky Barnard
Douglas N. Barr
Lynn Markham Beebe
Edward S. Bergman
William M. Bethke
Nancy Carey Bicknell
Richard M. Bittman
Leslie A. Blau
Barbara N. Booth
Susan Graves Borge
Linda Colwell Bouffard
Edward W. Brancati
Susan Whittaker Brancati
David R. Brautigam
Jeffrey E. Brown
M. F. Brown
Charles N. Brush III
Josephine B. Burke
Claiborn M. Carr III
John R. Carr III
Constance Coffin Carter
Thomas C. Chamberlin
Francis E. Chin
Beverly Rainey Cohen
Robert S. Cohen
Wendy Cole
Josephine M. Corcoran
Alan S. Cort
Robert B. Cowan
Michael D. Crampton
Maureen Crowley
Richard N. Crumb
Candace Syverson Cummings
Roger W. Cummings
Gerard M. de Gunzburg
Patricia Warzel Deitz
J. P. DeYoe
David A. Dodge
Barbara Brennan Dooley
Sandra Sapp Dooley
Kevin F. Ducey
Linda Eakeley Duncan
Ann Stauffer Einstein
Jacqueline Ogden English
Richard G. English
John C. Ferguson
Jamie Johnson Fitzgerald
Charles R. Frank
Robert S. Frem
Molly Miller Gage
Dale W. Goddard
Marjorie Cummings Goodin
Stephen C. Gray
Finn E. Gundersen
Addison C. Hall
Karen Hanford Hall
James E. Hambleton
Peter B. Harris
Mary Watson Hawley
Christy A. Hitchens
Wilfred P. Hodgdon
Shepherd M. Holcombe Jr.
James M. Hoverman
Virginia Hopper Hoverman
Deborah Burgstaller Hunt
Koichi Ishiyama
William S. Johnson Jr.
Geoffry S. Kaufman
George M. Keiser
Elizabeth Hitchner Kingston
Burton B. Knapp Jr.
Hugh M. Knapp
Louise Buckwalter Knight
Joseph J. Laboda
James M. LaChance
J. L. Lamprecht
Arlethia Diamond Lawler
Susan R. Lidstone
Myra Martin MacCuaig
Kendra J. MacKenzie
Leifur Magnusson
Shirley Markland
Stephen S. Marks
John W. McConnell
James B. McGill Jr.
Patricia Whitney Messler
Sarah Schoch Miller
Leslie Roth Millones
Richard E. Minton
Peter Q. Montori
Alan W. Moore
William H. Morton Jr.
Patricia Horton Mygatt
Stefan V. Nagel
Ronald G. Najman
David R. Nelson
Eric A. Nelson
Alan Nothern
Mary Ide O'Grady
Ann Barker Olson
Anne Harris Onion
Pamela Pritchard Orchard
Robert J. Orchard
Peter D. Ostrow
Linda K. Palmer
George H. Pattison
Timothy W. Peck
Charles M. Perry
Leland S. Person
Seth H. Pincus
Stephen H. Plum
Alan D. Port
Robert E. Powell
Andrew M. Power
Elizabeth Fryberger Pritchett
Virginia A. Rauh
Daniel S. Redmond
Elinor Livingston Redmond
Peter C. Reynolds
Darsie Phelps Riccio
Robert L. Riccio
Eleanor Motley Richardson
Alma Robinson
Katherine Rouse
Nancy Robinson Russell
Pamela D. Sadler
Neil S. Scheinin
Jay M. Schippers
William K. Sessions III
Frederick M. Shaine Jr.
Susan Bieniek Sheehan
Marjorie Carran Shepardson
J. Lea Hillman Simonds
Katherine Bustin Sims
Jill Woodman Sisson
Julia Lord Soule
Betsy Taylor
Dorothy Tripp Taylor
Gustavus F. Taylor
S. Alden Gannett Taylor
Beverly B. Thierwechter
Stephen G. Thomas
Robert R. Thompson
John S. Tidd
Susan Shattuck Truitt
Paula Nichols Van Dusen
John C. Van Leer
Donald G. VanDerveer
Richard W. Verge
Julie J. von Wettberg
Christopher S. Walsh
Susan Robb Weidner
Mary MacArthur Wendell
Richard S. Werdiger
Clemens A. Werner Jr.
Eric E. Winslow
Andelys Wood
James W. Woodworth