Middlebury

1972

Class Agents

Bruce E. Brennan
George L. Cady Jr. (Lead)
William E. Carlough
Mary Kate Sullivan Cox
William Joseph DeSalvo
Janet Halstead Franklin (Lead)
David J. Furney
Linda Callahan Henry
Paul F. Johnston
Pinny '75 and George '72 Kuckel
Katharine M. Mulligan Lord (Lead)
Daniel R. McAuliffe Jr.

Donors

Karin J. Abarbanel
Sheila Swain Acey
Salisbury M. Adams
Christine Watson Armstrong
Peter R. Atkins
Jeffrey W. Beach
Cynthia J. Bear
Stephen N. Becker
Cynthia Wright Berlack
Mary Pierpont Berry
Betsy J. Beyer
John H. Boss
Mason G. Browne
Linda Frew Brownell
Richard J. Brownell Jr.
E. Bradley Bruce II
Jane Smyth Bunnell
George L. Cady Jr.
Jay L. Calesnick
William E. Carlough
Mark A. Carolla
Paul I. Carroll
John H. Carter Jr.
Susan M. Cashman
Cheryl Castiglione
Stephen H. Cella
Thomas E. Chesrown
Jennifer Hamlin Church
Richard R. Church
Sarah O. Colwell
Leroy H. Cooley
Dodd B. Cosgrove
Mary Kate Sullivan Cox
Robert W. Crimi
Stephen C. Crowley
John L. Cuneo
Jane M. Curley
Arthur B. Cutting
Frederick C. Danforth
Christopher L. Davis
Susan Hoffman Dearing
William Joseph DeSalvo
Mary L. Detweiler
George A. DeVito Jr.
William Barrows Doggett
Martha Harris Dolben
James H. Douglas
Richard J. Dowd
Christopher Y. Downs
Dale Bowers Drennan
Peter J. Drewniany
Cecelia Cohen Dry
Merrie Johnson Elisens
Mark R. Ellenberger
William H. Everett
Louise Ewing
John J. Feeney Jr.
Ann B. Feitelson
Ross A. Ferguson
Margaret L. Ferry
Albert E. Fiacre Jr.
Blaire A. Finney
Mark H. Foster
Sarah Davidson Foster
Rebecca Fox
Janet Halstead Franklin
Dorothy Wood Fulk
Charlene C. Fulton
David J. Furney
Karen Burnap Gallup
Alice True Gasch
Michael J. Goldberger
Robert A. Goodsell
David L. Gosda
Catherine O'Neill Grace
Lawrence A. Grob
Elizabeth Merrill Groff
David B. Grossman
Scott A. Harman
Lawrence C. Haydu
Linda Callahan Henry
Arthur S. Hillhouse III
Edwin L. Hobson
Morgan A. Hollis
Peter T. Hope
David M. Johnson
Patricia Means Johnston
Christopher J. Kelly (W)
Maristella Jelencovich Kelsey
Kerry B. Kemp
Debra A. Dewald Kirkham
Nancy Shields Kollmann
Pinny '75 and George '72 Kuckel
Evelyn Zmudsky Lamont
Paul A. Lehman and Ronna S. Stamm
Heidi M. Lehner
Joel T. Levenberg
Fujung Madeleine Li
Katharine M. Mulligan Lord
Wendy Coe Lott
Dawn M. MacPhee
Judith Cranker MacPherson
Baxter H. Maffett
Robert N. Magill Jr.
Christena Lecko Mann
Cynthia Uppendahl Marsh
Pamela Basamania Marsh
Paul S. Marshall
Anne M. Marvin
Linda Headley Maupin
Daniel R. McAuliffe Jr.
H. Thomas McGrath Jr.
Penelope R. McIlwaine
Barbara Twichell McKeon
Lewis H. McKeon
Bruce C. McLaughry
G. Douglas McMahon
Jane F. McNichol
Joseph T. McNulty
Barbara S. Melosh
Sheila E. Merzer
Robert S. Metzger
Virginia A. Milkey
Ida Marie Miller Ayala
William J. Millman III
Doyen Teneyck Mitchell
John Thomas Moore
Linda Manning Morris
John J. Morrissey
Marcia S. Muller
M. Moore Newell
Karen O'Donnell
James D. Olivier
Roderic M. Oneglia
Martha Torrey Ott
Margaret Beattie Page
Paul R. Paletti Jr.
Grace M. Parker
Pamela J. Peifer
Cheryl Taub Pliskin
Elliot E. Polebaum
Peter W. Post
Stephen K. Reidy
Jeffry L. Reinhardsen
Nancy Stetson Remsen
Diane Tutherly Resly
Donald H. Reutershan Jr.
Susan Jones Rhodewalt
Harold P. Rolph
John A. Romer
John C. Rosenthal
Nancy Sutton Rosenthal
Lynn Royer-Scheer
Roger S. Sakolove
Frederick S. Samp
Eileen Kelly Saner
George P. Seivwright
Reva B. Seybolt
Hilary Shapiro
Jane Stallard Shubin
Priscilla Gamble Slocum
James A. Spitz Jr.
Martha Armstrong Stamp
James B. Stedman
Katherine Lockard Stedman
David D. Steece
Karen McDonough Sturges
Katherine L. Sulkes
Daniel O. Suman
Allison M. Sweeney
Joan Weinberg Thompson
John E. Thompson Jr.
Bruce Tofias
Deborah Wilson Tofias
Rebecca Crawford Tracy
David H. Turner
Irvin S. Urken
Cynthia Johnson Vatter
Anne Merrill Walsh
Kenneth G. Walton
Marshall H. Webb
Betsy Coquillard White
Bruce H. Wiley
Judy A. Wingham