Middlebury

1975

Class Agents

Robert A. Bourque (Lead)
Wesley R. Brooks
Cristine Cioffi
Carol Blakely Counihan
Richards Gordon
Richard A. Hackett
Gary Wheeler Hayes
Gordon A. Jamieson Jr. (Lead)
Karen McIntyre Jarvis
Caroline S. McBride (Lead)
Robert S. C. Munier
Ralph J. Neumyer Jr.
Frank P. Pinto
Susan J. Polk
Susan Currie Price
Deborah A. Shadd
Randall P. Stern
Melissa Thyoneus

Donors

Edward H. Allard
John E. Allard
Joseph C. Anderson
Philippa Billikopf Anderson
Wendy Bartlett Bailey
Mary Galpin Barnes
Gordon S. Barr
James R. Barrington
Bradley S. Bender
Jennifer L. Blake
Bruce T. Block
Melissa Jones Block
Anne E. Bogaev
Nancy E. Boone
Robert A. Bourque
Peter H. Brakeley
Kathryn A. Brew
Wesley R. Brooks
Jane Roy Brown
Paul W. Brown
Rebecca Gustafson Brown
Laura Ellis Bruckmann
John C. Burditt
Therese Murphy Burditt
David L. Cherashore
Sandra F. Chizinsky
Cristine Cioffi
James F. Clarke Jr.
Ellen Leary Coccoma
James W. Coffrin
Jill Rogers Coffrin
James R. Cohen
James M. Collins
Barbara Frantz Comin
Eugenio F. Concepcion
Deborah W. Costello
Carol Blakely Counihan
Timothy R. Counihan
Paul W. Cousins
Brad M. Cushing
Philip Christopher Cutler
Joseph M. Damron Jr.
Lisa A. deMauro
Dale R. Briliant DeWitt
Willard D. Dickerson Jr.
Kevin M. Donahue
D. Douglas Dorman
David L. Downing
Quintus L. Drennan III
Marjorie J. Drexler
Richard O. Duff Jr.
Peter B. Durkee
Michael H. Dworkin
Richard T. Eldridge
Laurie E. Emrich
W. Durand Eppler
Frederic P. Erdman
Betsy Mitchell Etchells
Harlow G. Farmer III
Linda A. Fitch
David G. Fletcher
John G. Forbes Jr.
Raymond P. Freeman-Lynde
Kevin P. Furlong
Nancy Coffrin Furlong
Louis J. Galbiati III
Ralph D. Gardner Jr.
Helen Gatling-Austin
Jeffrey S. Gerdes
M. Ellise Neel Gilbert
Richards Gordon
Christopher L. Graff
Nancy Price Graff
Frederick E. Greene
Brian P. Hackett
Katherine Kirby Hackett
Richard A. Hackett
Susan Ebling Happ
Kathleen T. Harleman
Susan Moore Harmon
Gale S. Haydock
Gary Wheeler Hayes
Martha L. Henslee
Mary McDonald Hetzer
Candace A. Hill and Richard A. Hill, Jr.
Richard Hodes
Deborah Shwayka Hunsberger
David R. Ingmundson
Charles D. Jacobi
Christopher G. Jacoby
Gordon A. Jamieson Jr.
Karen McIntyre Jarvis
Andrew B. Johnson III
Richard N. Jurmain
John J. Kalbacher
Kathleen Kash
Sue Ann Katz Kates
Polly Hallett Kawalek
Douglas J. Kennedy
David L. Kester
Mary Ann Gustafson King
Roger J. King
James D. Kingsley
Kurtis M. Kling
Sarah B. Kotchian
Pinny '75 and George '72 Kuckel
Neil J. Kvasnak
Patrick T. LaCava
Catherine Thomas Langley
Laura M. Lanka
Ellen Davie Leavitt
Richard G. Leavitt
Suzanne Hill Leiter
Charles T. Lennon
Denyse Evelyn Leslie
Steven Less
James G. Levins III
Karen Lincoln Lippens
Walter I. Lippincott Jr.
Eric W. Lobenstine
Jon M. Lonoff
Jerry A. Lucas
Anthony B. MacDonald
Lynne Mackay-Atha
Susan E. Martin
Ellen K. Mayock
Caroline S. McBride
Meredith Parsons McComb
Pier A. Stock & John F. McGrath
Pier S. Stock McGrath
Paige O'Connell McGuire
Thomas C. McNeill Jr.
Emily Baldwin McPhie
Kathie L. Meizner
Lawrence R. Menendez
Sara Elizabeth Meyer
Linda Lindsey Meyers
Anne Marie Thompson Miller
Barbara Lee Monahan
Bruce M. Moseley
Michael K. Mulligan
Robert S. C. Munier
Michael J. Munroe
Karen Nawn Fahey
Donna J. Neal
Sally Wood Needell
Ralph J. Neumyer Jr.
Helene Staffier O'Brien
William F. O'Connor Jr.
Helen Brooks O'Keefe
Michael C. O'Neil
Parker M. Orr Jr.
David R. Osborne
Anne Burnham Owen
Janice H. Park
Eve Arnold Parnell
Roderic A. Parnell Jr.
Francis C. Parson Jr.
Anthony J. Paticchio
David J. Perlman
Frank P. Pinto
Jonathan E. Plate
Robert Polifka
Susan J. Polk
Susan Currie Price
Thomas A. Rappa Jr.
Julia Berger Reitman
Diana Stoianovich Revson
Nancy Burns Rugen
Christina Dalmolin Runcie
Linda B. Saarnijoki
Jean Scandlyn
Kathleen P. Schmitt
Jean Stauffer Schoenleber
Barbara Hammond Schoenly
Joanne V. Scott
Deborah A. Shadd
Lynne Rehman Shafer
John D. Sigel
Marc A. Simpson
Joel A. Smith
Letitia L. Smith
Stephen G. Smith
Louisa Browne Soleau
Lucia Solorzano
Robbie J. Pearson & John H. Stanley
Randall P. Stern
Deborah Eaton Stirling
Susan P. Storer
Deborah Kovacs Sullivan
Ira J. Sutton
Karen Sides Suva
Samuel Swope
Daniel P. Tang
David R. Tatgenhorst
Deborah G. Thomas and James A. Thomas
William K. Thurber
Melissa Thyoneus
Mary E. Tiebout
Stephen E. Townsend
Joan Carpenter Troccoli
Robert D. Tucker
Mark S. Uppendahl
Patricia Ferrell Vamvas
Roger W. van Voorhees
Curt Viebranz
Richard A. Votta
John T. Waldo
Linda L. Walling
Kevin P. Walsh
Wendy B. Walsh
Bruce H. Walton
Katherine Smith Ward
Edward G. Wilkins
Roger U. Williams
Anne Rathbone Winskie
Wendy A. Witt
Nancy Wentsch Witte
Stephen A. Woodbury
Jacquelyn Buttram Wright
Bruce B. Wyman
Helen Hung Yamauchi
Christina Tower Zafren