Middlebury

1976

Class Agents

Jeffrey H. Bradley
Peter A. Chadwick
Jennifer D. Cogswell
Jill T. Cowperthwaite
Bradford R. Gay (Lead)
W. Ian Laird
Kathe Flinker Mullally

Donors

John V. Abbott
Gregory P. Adams
Holly Domenie Adams
Marion B. Adler
Scott L. Adler
David W. Adsit
Susan L. Andrew
Susan W. Barnett
Marcia A. Bechtold
Lisanne V. Beretta
Susan Rindge Bigl
Henry D. S. Blackman
James A. Blaney
Nancy Enright Blount
Steven R. Bouchard
Peter W. Boucher
Amelia S. Boynton
Jeffrey H. Bradley
Barbara A. Brainard
James A. Brimsek
Karen Aust Browning
Timothy N. Burditt
S. Gail Buyske
Jared M. Cadwell
Darcy Enos Cahill
Kim M. Caldwell
James M. Cardamone
Elizabeth Stormont Carter
Colyn S. Case
Nancy Humphrey Case
Jon R. Cave
Mark A. Ceglarski
Lisa Bent Chace
Peter A. Chadwick
Brenda Tubby Chandler
Jennifer D. Cogswell
Robert H. Conte
Jill T. Cowperthwaite
Paula Raphel Crowley
Paula Daukas
Robin Wonnacott Davis
Joan Reichart de Regt
Kevin M. Dennis
John Q. Doane
Carol Porter Donahue
Leslie E. Donovan
Catherine Colton Drake
Thomas B. Ernst
Charles P. Falk
Stanley Fields
Marc D. Flink
Patricia R. Forbes
Nearlene J.B. Francis
Gary R. Fraser
Stephen A. Fraser
Jean Zarker Frisbie
Bradford R. Gay
Peter C. Gay
John W. Germanow
Debra Cooperstein Goldman
William L. Graham
Gary D. Gray
William L. Green
Karen Anderson Greene
Anne LeBourgeois Grieves
Carol Bliss Griggs
Jonathan Gunnison
Robert G. Gustavson
Elias P. Haizlip
Jill Robinson Haizlip
Kenneth M. Harlan
Beryn Frank Harty
Joan Carroll Henderson
Gordon H. Henriksen
Nancy Clark Herter
Matthew W. Higgins
William T. Hillman
Richard W. Hodges
M. Sue Hoegberg
James H. Hulme
Peter C. Hunsberger
M. Theresa Claudson Hupp
Fairfax Hutter
Rebecca Sue Ikehara
Kathleen Gavan Ingmundson
Jesse S. Ishikawa
Carol Schilthuis Johnson
Carol A. Johnston
G. Donald Johnston III
Alison J. Kahn
Rebecca Kellogg
Lucy Call King
Jane Crandall Kontrimas
Elizabeth Bornemann Kozakowski
Peter M. Kristoph
William M. Kuharich
Ann J. LaFrance
Nicholas A. Lagadinos
W. Ian Laird
Geoffrey A. Lake
John F. Lambert Jr.
Marcy J. Larmon
John V. Leary
Chandler W. Lee
Susan Lewellen LeFeber
William P. LeFeber
Susan Christopher Leist
Evelyn J. Lessard
Karen Youtcheff Lewis
Kristina Lindbergh
Gregory S. Little
Kim P. Loewer
Carol Wood Lustenader
Sharon A. Mclaughlin Lux
Laura Mammarelli
Pamela A. Marsh
Deborah C. Martin
Jane D. McGriff
Christopher J. Mead
Gail Robinson Mead
Carol Miller
Peter I. Minowitz
David R. Mittelman
Delia Walch Mohlie
Judith Symanski Mondschein
Gregory R. Moore
Garrett M. Moran
Gary L. Moreau
Kathe Flinker Mullally
Jane Elfers Muther
Peter B. Nichols
Eugene F. O'Neill Jr.
Timothy C. Owen
Antonio P. Pagliarulo
Amy Panitz
Robert B. Pender Jr.
Diana Menzel Phillips
Roger P. Prince
Stephen D. Ramos
Paul Stuart Rankin
M. Christi Rentsch Moraga
Douglas N. Reusch
Roy B. Reynolds
Elizabeth B. Richter
Victor F. Ridder
Stephen T. Rodgers
Michael A. Rowe
Sarah H. Russell
Christopher J. Ryer
Pedro G. Sanchez
William G. Schiffman
Carol R. Schnabel
H. Tomas Sergo
Suzanna Sherry
David C. Sibley
Eric F. Silverman
Clifford B. Singer
Judith P. Skagen
Kenneth D. Snyder
Susan Potter Spencer
William P. Spencer
James W. Spink
Kristina A. Steinberg
James S. Sterngold
Benjamin B. Stone
Karen E. Gross Straim
Sigrid Falk Stulen
David D. Taylor
Douglas R. Taylor
Margaret Thatcher Thompson
Alice Raymond Thomson
M. Scott Thomson
A. Kendal Tipper
Jeffrey A. Tober
George Y. Tooley
David H. Treitel
Katharine E. Troast
Josephine Herron Truesdell
Stefanie B. Valar
Joan A. Vandegrift
James S. Vear
Todd R. Wadsworth
Amy York Wakefield
Carol A. Waldman
Rosalind Anne Walrath
Craig C. Ward
Thomas D. Washburne Jr.
Douglas P. Webb
Marjorie Coombs Wellman
Halsted W. Wheeler Jr.
Susan Needy Whitcomb
Dexter C. Whittinghill III
E. Jane Buckley Whittinghill
Anne Stehlin Witherspoon
John M. Woods
Edwin J. Woodson
Marie C. Zehngebot
Lisa Zeller