Middlebury

1977

Class Agents

Terence M. Baer
Douglas R. Birns
Kyle Anne Prescott Bouchard
Katherine Lange Dolan (Lead)
James C. Dreyfous
Kathleen Cooper Lake
Duncan K. Law Jr.
Franklin L. Morton
Mark E. Perry
G. Crossan Seybolt Jr.
Franziska Witschi Shaw
Robert V. Sideli (Lead)
Karen A. Stolley
Anne H. Van Ingen
Carol Pope Wallace
Janet Swanson Webster

Donors

Claire Hibbard Akey
Audrey Marx Alonis
Nicholas D. Andreosatos
Terence M. Baer
Elizabeth Barbour
Melissa L. Barrett
Lucia Batchelder Bell
Ellen G. Bedichek
Susan R. Benninghoff
Nancy Higgins Berke
Gregory B. Bessey
Douglas R. Birns
George R. Bisacca Jr.
William R. Blankemeier
Thomas B. Boak
C. Hunter Boll
Linda J. Bonk
Kyle Anne Prescott Bouchard
William S. Brakeley
Julie Oldenburg Bramble
Trudy Harder Briggs
Richard G. Broad
Caleb W. Burchenal
Katherine Weeks Cadwell
Thomas C. Callanan
Samuel Carpenter
George S. Carr
Joanne Marvin Ceglarski
Sharon Tower Chalmers
Priscilla H. Chen
John R. Clemency
Debra A. Coleman
Elizabeth A. Collins
Stephen M. Colodny
Jonathan F. Cook
Michael N. Costin
John L. Dana
Nicholas A. Davidge
Thomas L. Denney Jr.
Peter A. Diana
Lawrence F. Dieringer Jr.
Katherine Lange Dolan
Frank R. Dunau
Cynthia Lindegren Ecker
Mary Fowler Elliman
David L. Fairbrother
Gregory D. Farrell
Jane Schwarzer Fields
Steven J. Fier
Ellen McCrea Fisher
Christine Peach Fletcher
Michael D. Flynn
Hillary Holland Fogarty
Madeleine Foord-May
Floyd A. Franchini Jr.
Patricia Freeman-Lynde
Alice Simon Gabriel
Bertram Gabriel
Hollis Connor Gabriel
Ronald J. Gauthier
David B. Gavett
Margaret Lecko Gibson
Joseph M. Gigante
Christina Besse Gilbert
John H. Gill
Amanda Below Gilliland
Lori Glassgold Gibson
Maria Gonzalez-Bain
Andrew L. Goodenough
Darrell R. Goodwin
James A. Goulet
Martha Brownell Grant
Constance Vial Green
Martha Fernald Groves
Peter S. Guest
Heather Hale
Ronald T. Hamlin
Nancy P. Hammerman
Susannah Maeder Hammersley
Joshua E. Hanft
Bruce W. Hardy
Joanna Leitner Harrington
Laurel Berner Harvey
Jay Heinrichs
Nancy Kelley Hewes
James Greg Hickey
James S. Hills
Kenneth T. Hoerner
Deborah Goppert Hofstedt
William N. Hosley Jr.
Margaret Gross Howard
Elizabeth Hardesty Hurst
Katharine L. Jacobs
Katie Miller Jacobus
Michael C. Jennings
Jody Reis Johnson
Andrew K. Johnstone
Virginia L. Jones
Robin Kraham Julian
James C. Kaiser
Jeffrey L. Keffer
Linda Skewes Kennedy
Susan L. Kenyon
Jonathon C. King
Stanley M. Kozakowski
Katherine Bell Krystinik
B. Robert Ladeau Jr.
Marsha Moulton Ladeau
Mary Louise Viscardi Laird
Kathleen Cooper Lake
Kim Reiland Landry
Elizabeth K. Daniel Lappan
Duncan K. Law Jr.
David G. Leathers
Deborah Adams Leavitt
Peter G. Leonard
Robert C. Lindberg
Tanina Frouge Linden
Ann Downey Little
Nancy Lynn Ryan Lowitt
Lucile Mason Lucas
David W. Magill
Juliana Puksta Maglathlin
Stephen T. Maire
Michael R. March
Edward G. Martoglio
Ellen Fairchild Martyn
Thomas H. Martyn
Jennie D. Martzloff
Sari Orentreich Mass
Mary C. McBride
Mary McCann-Baker
Sandra Koch McFarren
Michael D. McGown
Andrew McInnes Jr.
Patricia A. McNamara
Ann Mellow
Debora Detert Merrill
Keith W. Michl
Robert F. Montgomery
Molly Silliman Morrison
Franklin L. Morton
Frances Miller Mulhern
Donald A. Munroe
Alicia Stump Murphy
Heidi Winters Murphy
Janet Towne Needham
Amy B. Nixon
Margaret Sanford Novak
Richard S. Novak
Stephen J. O'Neil
John P. Ofsonka
Ward J. Oliver
Leslie Orton-Mahar
Peter T. Osborne
Deborah J. Oyer
Todd D. Page
Dennis D. Parker
Randall M. Parker
W. Neil Pearson
Amy G. Peck
Charles P. Peitz
Mark E. Perry
Edward T. Phalen
Charles W. Phillips Jr.
Bruce V. Pinsky
Melissa Lovell Post
William A. Powell
Kenneth M. Reeves
Linn K. Richardson
Jay A. Richter
Peter A. Rubin
Gary D. Samuels
Kathleen Sanderson
Stephen J. Scheufele
Mark Schindler
Denise Schlener
Lynn A. Schork
L. Elizabeth Seeley
Frank W. Sesno
G. Crossan Seybolt Jr.
Jay Shapiro
Franziska Witschi Shaw
Margaret Shaw & Myril C. Shaw
Cindy M. Shoer
Kerry A. Shortle
Robert V. Sideli
Sylvia Macklin Sirota
Katrinka Smith Sloan
Robin Rogers Smith
Linda Ruth Spitzfaden
Victoria A. Staebler
Karen A. Stolley
William M. Straus
David L. Tauck
Jay A. Taylor
Thomas D. Teicholz
William R. Thickstun III
Gwendolyn J. Toth
Deborah Kessen Trofatter
Dana E. Tufts
Marijane Tuohy
Martha J. Turner
Catharine von Klemperer Utzschneider
Anne H. Van Ingen
Robert J. Vredenburgh
Huntington T. Walker
Evelyn Walzer
Gail Wilson Webber
Janet Swanson Webster
Jeffrey A. Wellington
Susan Coxe Wellington
Richard M. Wheelock
David D. White
Bruce A. L. Willard
Gale Gryska Willauer
Meghan Foley Williamson
Christine Lansdale Willis
Patricia B. Wilson
Janet Mills Wong
Lesley Wright
Douglas A. Young