Middlebury

1978

Class Agents

Michael R. Abend (Lead)
Ellen Hall Adams
Robert J. Carolla
Joyce Rowe Cassidy
Elizabeth Bradley Coughlan
W. Robert Dahl
Amy F. Dale
Carolyn R. Field
Thomas S. Latham Jr.
Jane A. Leggett
Susan Tracy Moore
Diane M. Nastri (Lead)
Margaret Brewster Phillips
Katharine G. Shepherd
A. Bernard Terry
Kimberly H. Wiehl

Donors

Michael R. Abend
Ellen Hall Adams
Judd P. Anderson
David M. Ayres
Hunter Brown Bailey
Brooks Banker
Susan McIntosh Banville
Peter H. Barnett
R. Elizabeth Feldmann Barnhart
Adrian Benepe
Melissa DeSalvo Berg
Steven D. Bernardini
Jeffrey W. Blaney
George H. Bostwick III
Caroline Christen Boucher
Hope Roshetar Brand
Walter H. Brewer Jr.
Margaret Baldwin Briggs
Jennifer K. Brown
R. Latta Browse
Stephanie D. Burchfield
William W. Burchfield
Lisa Hansen Burditt
Walter P. Burrier
Lee W. Campbell
Robert J. Carolla
Joyce Rowe Cassidy
Blair G. Childs
Thomas H. Chilton
Edward W. Christopher III
Kathleen Pepe Clayton
Martin J. Cleary
Jeffrey N. Coe
Chadsey L. Conant
Thomas W. Conant
Faith E. Conlon
Scott R. Corbett
Jayne A. Cotton
Elizabeth Bradley Coughlan
Gerald E. Coughlan
Mary E. Cregan
Idalia Perez D'Antuono
W. Robert Dahl
Thomas H. Davis
Donald G. DeVeuve
Alison Betts DeWitt
Robert E. DeWitt
Wendy Diller
Mary Beth Lewis DiMarco
John F. Dobek
R. Scott Dorwart
John V. Doyle
Linda Dozier-Jones
Allan R. Dragone Jr.
Jonathan L. Drake
Martha Jacobsen Durkin
Susan Johnson Dusinberre
Zoe Peterson Erdman
James R. Everett III
Frederick C. Feibel
Mark E. Felsenthal
Suzanne Bailey Fenstemaker
Carolyn R. Field
Reid Mason Figel
Pamela Sperry Findlay
J. Allen Fitzpatrick
Sally Tracy Fitzpatrick
Wendell C. Fleming
Duane M. Ford
David M. Foster
Daniel E. Franczek
Alexis D. Gahagan
Mark C. Galiette
Arthur C. Gallagher
Charlotte J. Glasser
Elizabeth Tayntor Gowell
James Condict Grace
Mathew S. Granger
Carolyn Smith Graves
Lynne Reichart Graves
Joanna L. Groden
Janis Tropp Ground
David W. Gustafson
Andrew Gyory
Mary Beth Haberkorn
Blythe Hamer
Lucy Newell Hancock
Beatrice Johnson Handy
Jamie L. Harms
Jonathan D. Hart
John V. Harvey Jr.
Maureen Hays-Mitchell
Diana Munger Hechler
Roy E. Heffernan
Harry N. Hoffman III
Nathaniel S. Howe Jr.
Holly Platt Hubregsen
Robert H. Huntington
Judith M. Jacob
Anne Groton Jacobs
Hollister James
Matthew L. Johnson
Corinne M. Josias
Gregory G. Kammerer
Michael A. Kann
Peter L. Karlson
Jennifer J. Kaylin
Janet Kellam
Gabrielle L. Keller
Stephen L. Kessler
Mary Gilmore Kirkpatrick
Debra Kittay-Parker
Christine A. Klein
Steven F. Koltes
Steven T. Kolyer
Wolf-Dieter Krahn
Amy Stillman Kulig
Ronald S. Languedoc
Richard H. Lansdale
Thomas S. Latham Jr.
Geoff S. Lawrence
Jane A. Leggett
Mary King Longey
John H. Lyons III
Phyllis Wendell Mackey
J. Stuart Mackintosh
Stephen M. Mahoney
Joyce O'Donnell Maroney
Jill Whitman Marsee
Peter S. Marshall
Martha W. Mayne
Charles J. McCarthy Jr.
W. Larry McDonald
Lucinda McGovern
Karen Divalentino McGown
Virginia Hinrichs McMichael
Edward T. Meagher Jr.
Isabel Marcus Meyer
Robert M. Michaels
Elizabeth D. Miller
Debra Daniels Mithoefer
Ted R. Mohlie
John S. Monk Jr.
Susan Tracy Moore
Elizabeth Douglas Mornin
Susan McFarland Moynahan
Donald J. Mulhern
Peter C. Mullen
Wendy Ellison Mullen
Margaret Daniel Murphy
John O. Myhre
Diane M. Nastri
Roberta Benotti Nataf
Robert J. Nelson
Jennifer Hunt Nicasio
Luciano R. Nicasio
Susan Patterson Nichols
Lani J. Nicholson
Anne Rowell Noble
Steven E. Nothern
Lise Lutz Noyes
Kevin D. O'Leary
Paul H. Ode Jr.
Linda Greene Ortwein
Martha Coombs Parvis
Sally P. Paxton
Janice Pedrin-Nielson
Margaret Brewster Phillips
Clare M. Pierson
Craig S. Pittman Sr.
John M. Pogoda
Kenneth J. Pohlman
Deborah A. Power
Barbara Siegel Pugliese
William F. Quigley
Dora Maria Quintana Plough
Robert K. Race
Janet Behnken Rawlings
Kevin R. Ray
Elisabeth B. Robert
J. Stevens Robey Jr.
Jonathan Rodriguez-Atkatz
Joan Siefert Rose
Lynn Rosik
Peter S. Ross
Robert J. Ross
Linda A. Rothnagel
Jane Marum Roush
David A. Salem
Robert T. Sargent
Allen Schole
W. David Seaman
Katharine G. Shepherd
Donald W. Siegrist
Ann Merrell Slaughter
Francesca Piemonte Slesinger
Steven B. Smith
Peter H. Stephaich
Stephanie Connors Stewart
Christiane A. B. Stock
James S. Stolley Jr.
Stephen S. Strong
Mark P. Sullivan
Payson F. Swaffield
A. Bernard Terry
Maren L. Thorpe
James D. Tracy Jr.
Sarah Lincoln Trafidlo
Paul L. Turner
Rebecca T. Upham
William B. Viner
Nellie Krakoff Walcoff
Susan Reynolds Wallendahl
Wendy Grant Walter
Carolyn Ward
Sarah Eddy Ward
Elizabeth B. Warfield
Jennifer Sullivan Weaver
Thomas T. Weeks
Karen Lindstadt Weston
Gregory W. Wheeler
Helen Justi Wheeler
Mary T. P. White
John R. Whitton III
Kimberly H. Wiehl
Whitney H. Wilcox
Emory Williams Jr.
Patricia Furlong Wilson
Allison Lee Worthy
Susan Wray
David E. Wyskiel