Middlebury

1979

Class Agents

Perrin L. Babcock II
Donna Marie Brewer
Salvatore A. D'Aliso
Jay T. Davis
Gretchen E. Hund
Katherine Weidman Jones
Leonard B. Krause
Sarah Nichols
Margaret A. Paine (Lead)
Susan W. Peters
Asa E. Phillips III
Mary Porter Wright (Lead)
Terri Dumas Samson
John P. Wright (Lead)

Donors

Geoffrey D. Anderson
Bradford W. Armstrong
Daniel V. Atwood
Mary Gilles Atwood
Louis M. Bacon
Anne Orrick Barton
David B. Barton
Sandra Kunhardt Basile
Megan W. Battey
Gregory G. Birsky
Kim Fenton Bixenstine
Darcy R. Bonfils
Karen Silverang Borgstrom
Arthur L. Boulay
Bruce W. Boyd
Anthony N. Brady
Elizabeth Salyard Brussell
Deborah Fish Butler
Brian L. Calhoun
Elizabeth A. Carpenter
Karen M. Cassedy
Elibet Moore Chase
Peter R. Christianson
Christopher Clark
Christopher P. Clayton
Carol Bracken Clemency
Mark M. Collins Jr.
Mary MacKenzie Corke
G. Fred Cray
Kathleen M. Cregan
Salvatore A. D'Aliso
James R. Douglas
Douglas R. Esten
Sarah Kireker Faulkner
Karen Vetterling Foley
Patricia A. Fox
Serena Furman
Dana Halsey Gaston
Barbara Burnham Giebink
Susan Whitton Goodenough
John B. Goodman
James W. Goodwin
Christopher B. Granger
William J. Grassie
Peter D. Greene
Pamela Cross Guthrie
Stephanie Dickson Halpern
Gregory A. Hamilton
Kristin Harris
Thomas A. Harris
Henry S. Harvey Jr.
Julie Peck Harvey
Mary Ann Hayes
Henry R. Heyburn Jr.
Margaret Rice Hodgkins
Cathy Senzel Hogg
Joshua D. Holleb
Anne M. Ambrosino Hopkins
Abigail Wilson Howe
Thomas A. Howe
David C. Howell
Gretchen E. Hund
Lora Schofield Ilhardt
Louise S. Johnson
Mary Lee Johnson
Katherine Weidman Jones
Ann Jones-Weinstock
Annie Kammerer
Herbert M. Kantor
Nancy M. Karlson
Susan M. King
Leonard B. Krause
Margaret Dana Krause
Richard S. Legro
Nina C. Lian
David J. Littlefield Jr.
Beth Mooney Longcope
Mary Weidlein Mackintosh
David N. Magida
Edith Magnus
Janice Mahony
Susan M. McCafferty
John S. McDonald
Karen Reynolds McGrady
Christopher L. Merrill
Nancy Limbacher Meyer
J. Elaine Corwin Michaels
Anne Millar
Michael R. Minor
Kathryn Jones Monk
Richard J. Morris
Katharine Driver Murphy
Colin W. Myer
Margaret Robinson Myhre
Joseph G. Newberry
Daniel B. Novak
Alice Lee Openshaw
Peter M. Owens
Kimberly Collins Parizeau
Susan W. Peters
Jennifer Cross Peterson
Asa E. Phillips III
Katherine Pillsbury
Carol Zuber Pittore
Mary Porter Wright
Thomas A. Porter
Mary Ann Preskul-Ricca
N. Lucy Pugh
Noel Quinton
Carol Youngs Reed
Mario F. Reid
Howard C. Reith III
Susan S. Rice
Peter A. Rittenhouse
Julia S. Robbins
Marla Altschuler Robinson
Theresa Lee Jones Rosencrantz
Melissa Bongartz Ross
Jill A. Rosser
Robert B. Rowe
Randall J. Sabia
Leonard B. Saltz
Terri Dumas Samson
John M. Sanderson
J. Tiffany Nourse Sargent
Gillian C. Scharff
Joshua P. Schimel
Janet Jones Shipp
Marcia S. Smith
Lisa Brooks Stevens
Daryl V. Storrs
Leslie O'Hare Strolla
John M. Sutherland III
Marion Taylor
Jeffrey P. Tucker
Tracey Thompson Turner
Kurt R. Uhlman
Jennet S. Walker
Joel S. Werthman
Frederick W. Weston III
Kim Ulrich Whelan
William Thomas Whelan
Nathaniel B. Whitcombe
Anne Tomasello Woodcome
Andrew K. Woolford
John P. Wright
Dana A. Yeaton
Rashmini T. Yogaratnam
Majie Zeller