Middlebury

1980

Class Agents

Jennifer A. Gluck
Alison De Laney Granger
Kate Mooney Harris
Michael S. Haynes
John H. Hedden
A. William Higgins
Anne Cowherd Kallaher
Kevin M. Kelleher
Kathleen M. Kohlbry (Lead)
Marion D. Lee Leonard
Susan Follett Panella (Lead)
John R. Pomerance
Macy Lawrence Ratliff
Richard Silton (Lead)
Melisa B. Stern
Judith Kula Walklet
Thomas E. Ward III

Donors

David K. Abend
Steven L. Ahmann
James E. Alla
Melissa J. Anderson
Frederick P. Andresen
David R. Andrews
Jeffrey Armstrong
David T. Austin
Barbara E. Banks
Holly Darling Barany
F. Rendol Barlow
Elizabeth Moran Barry
B. Jeffrey Barstow
Linda Loeb Bearman
Robin E. Bell
Samuel M. Bierner
Karen Jackson Birsky
Carolyn Brown Boldiston
Nancy Smith Brennan
Elizabeth Storey Brew
Neil Brisson
Steven H. Brock
Ingrid C. Burke
Louise K. Burpee
A. Lewis Burridge III
John W. Caffry
Julie A. Campoli
Robert W. Caragher
Lorilyn Chamberlin
Catherine B. Cobb
Joseph A. Coneeny Jr.
Marina Carasso Coneeny
Karl S. Coplan
J. Randlev Corke Jr.
Nancy Cochran Crochiere
Paul G. Crochiere
Peter G. Curran
John F. Dale
Rachel Olivia Davis
Mary Jo Wagner Dedon
Robert J. DeValle
Joseph P. Devlin
Robert V. DiLisio
Ian T. Douglas
Elizabeth Stolley Drucker
Harry W. Drucker
J. Peter Duncan
Deborah J. Elliot
Teresa Mansfield Elliott
Emily Ford Embrey
Carola Wilder Endicott
William P. Erdman
Lynne Wommack Espy
Marylouise Catania Esten
Juliet C. Ewing
Carol Thickstun Faber
Amanda Boe Faulkner
Mark J. Fernberg
Harald B. Findlay
Elisabeth L. Flannery
Elizabeth Keller Forrester
Elizabeth Weatherill Fram
Craig A. Franklin
Peter A. Frew
Tara A. Gallagher
Peter J. Gardner
Stephen K. Garfield
Alan M. Gates
Simon R. Gerlin
Nancy E. Giallombardo
Alison De Laney Granger
Alexander G. Grant
Kate Mooney Harris
M. Patricia Harris
Judith S. Hart
Brian E. Harvey
Patricia J. Harvey
Anne E. Havinga
Thomas W. Hay
Michael S. Haynes
Jane Allmon Heath
John H. Hedden
Ann Rutledge Heggans
Ned C. Hentz
A. William Higgins
Lawrence L. Hlavacek Jr.
Peter B. Horowicz
Robin Howe
Phelps B. Hoyt
Julia Stabler Hull
Anne Wood Humphries
John E. Humphries
J. John Hunt
Anne Baetjer Jenkins
Anne Cowherd Kallaher
Pamela Blake Kates
Kevin M. Kelleher
Marcy B. Kent
Warnick J. Kernan
Scott V. Kissinger
Deborah Finnerty Knowlton
Andree Stevenson Knudsen
Kathleen M. Kohlbry
Gregory J. Krapf
Rosanna Agnew LaBonte
Kevin J. Lake
Emily F. Langlie
Sandra B. Levine
Dominic A. Lloyd
Richard J. Lowe
Daniel C. Lyons
Clinton C. MacDonald
Adrienne Harper Magida
Betsy C. Manifold
Robert P. Marchesi
Jill McCarthy
Andrew J. McColough
John A. McLendon Jr.
Bennett M. Miller
Kristen L. Mix
Anne E. Mock
Yvette Morrill
Sara R. Morrissey
Richard H. Moye
Michelle Melaugh Murphy
Constance Murphy-Craig
Joseph R. Neilson
Julia Worsley Neilson
Elizabeth Halpin Nelson
John O. Newell IV
Daniel A. Nourse
Joan R. O'Brien
Matthew J. O'Connor
Christine O'Donnell
Alison K. Osius
Susan Follett Panella
Bartholomew J. Partington
Jennifer Pearson
Anne Hartmann Philbrick
Douglas H. Pierce
Henry C. Pitney
John L. Platt
Geoffrey R. Plume
John R. Pomerance
Thomas R. Pulsifer
Lindsay D. Putnam
Ellen Boyles Race
Michael A. Rambert
Eileen Whitley Rice
Lisa Toland Rowley
P. Scott Russell IV
James D. Ryan Jr.
Miguel A. Sanchez
Anne Colton Sapp
James E. Satterfield Jr.
Madeline Hardart Saville
Paul G. Scheufele
Karen Mayfield Seymour
Elizabeth Yancy Sharik
Sandra L. Shaw
Leslie Miller Sheidler
Kenneth R. Shulman
Jean Idleman Sievert
Richard Silton
Avery E. Smith
Kevin D. Smith
J. Kenneth Sowles
Melisa B. Stern
Robert G. Stout
Elizabeth C. Tarlov
Kristin Brusila Taylor
Sarah Biggar Terrell
Roselinde Torres
Karen W. Nicholas Treanton
India R. Tresselt
Paul A. Turco
Marjorie Williams Vandenberg
Peter H. Walker
Judith Kula Walklet
Michael B. Warner
Phyllis Rhodes Wasko
Valerie Minton Webster
James G. F. Whitton
Linda Foster Whitton
Kimberly Sabrina Winick
Susan Estes Wolter