Middlebury

1981

Class Agents

Sally Rueger Barnes (Lead)
John F. Buckley Jr (Lead)
Pamela Nugent Czekanski
Corinne Corrigan Daniels (Lead)
Peter A. Raskin
David G. Storrs
Cynthia L. Strong
Gregory D. Woodworth

Donors

Cynthia Young Abadie
Christian A. Abouzeid
James W. Ancey
K. Catherine Freyermuth Armour
Holly Mcconnell Avery
Anne Fralish Babcock
Daniel J. Bailey III
Michael M. Bailey
Helen Ballew
Ilisa L. Barbash
Sally Rueger Barnes
Carolyn Milliman Bausch
E. Dorsey Milot Beard
Carolyn W. Beckwith
Paul J. Benziger
Bret H. Bero
Anne Leggett Billman
Claire Blood-Deschamps
Robert W. Boissy
Gerard S. Bossard
Edward N. Bowen
Barbara E. Boyd
Meredith M. Broadbent
Stephen H. Brown
Jane Goulter Bryan
John F. Buckley Jr
John B. Burchard
Benjamin A. Burditt
Anne O'Herron Burleigh
Jonathan B. Burleigh
David C. Burnham
David S. Buzby
David C. Caputi
Kenneth R. Carlton
Elaine Bresnahan Case
Marsha L. Cassel
Joseph H. Champ
Steven E. Clancy
Katherine Cleaver
Sarah L. Conway
Marc G. Chasen Cummins
Philip M. Cushman
Pamela Nugent Czekanski
Andrew C. Dana
Corinne Corrigan Daniels
Stacey Pogust Danziger
Bruce J. Davidson
Susan Powell Davison
Janet Rynick DePooter
R. Bosworth Dewey, Jr.
John V. Dickey
Pamela J. Dinsmore
Anton B. Dodek
Rosemary Chun Dodek
Peter J. Doelger
Clarence Doubleday
Hye Kyung Whang Dragone
Eleanor Duvivier Dunn
Lynda M. Dupre
Jeffery T. Dyke
Craig S. Edwards
Joan Foster Evans
Jonathan M. Fairbanks
Linda Anne Feldmann
Luis J. Fernandez
Carol Englar Fiertz
Janice Gadaire Fleuriel
Elizabeth Ashby Frew
Steven A. Gabriel
Roger E. Gallagher
Mark W. Gerath
Glenn A. Gibson
Garret A. Gifford Jr.
Robert J. Gillis
James R. Gilmore
Richard A. Gilmore
Mimi Polk Gitlin
Monica Donnelly Godwin
Janet Corcoran Gorman
Janet D. Green
John H. Griffith
Michael J. Griglun
Paul W. Gromer
Martha M. Groton
Edward J. Gunther Jr.
Tammy J. Hagerty
Elizabeth A. Hagler
Stephen J. Harasimowicz
Jonathan A. Harris
John E. Harvey
Eugenie W. Havemeyer
John T. Hayes
Elizabeth Jones Hemenway
Michael S. Henriques
Kathryn Iacocca Hentz
Amy A. Herring
Robert E. Higgins
Marie Richardson Hoffman
Michael B. Hoffman
Janice Harvey Holley
Polly B. Holyoke
Carl R. Howard
Grayle H. Howlett
Betsey R. Hughes
Julia T. Hunt
Randy Kaufman Hustvedt
Simeon H. Hutner
Phebe C. Jensen
George R. A. Jones
Peter W. Jones
Anne Geary Joseph
Teresa Walsh Keenan
Alan P. Kelley
Hope Hayden Kelley
Kathleen T. Kennedy
Susan Kennedy-Kalafatis
Stephen E. Kerchner
Cameron G. King
Allison Davis Kinsley
Alice Tower Knapp
Wendy Kram
Walter O. LaBonte Jr.
Steven G. Lampe
Susan Butler Lehman
David E. Levy
Rhodemann K. Li
Maura Connor Lohrenz
Joseph S. Lovering III
Diane Meyer Lowman
Norman C. Lubeck
Ann E. Luginbuhl
Gregory D. MacKay
Thomas C. Mansfield
Brad D. Martin
Gregory E. Matthews
Andrew T. Mayer
Katherine Leary McCarthy
Karen Heston McDonald
Ruth Turner McLaughlin
Timothy S. Meckel
Gregory T. Merz
James H. Miller
Kathleen M. Milmore
Heather Mortenson Minkler
John J. Monaghan
Brian T. Moran
Carol J. Nelson
Elaine King Nickerson
Karin Von Berg Noyes
David M. O'Keefe
Julie A. Olin-Ammentorp
Marion Bartle Packs
Thomas E. Pansky
Gregory G. Peters
Jay Petrow
Patrick J. Phillips
Marcia Parlow Pomerance
Richard W. Porter
William G. Porter
Michael L. Price
Peter H. Price
Peter A. Raskin
Joanne Reed
Deborah Reece Reinhart
James F. Renkert
M. Cristina Rodriguez-Villa
Benjamin E. K. Roe
Judith Clark Rollins
Richard J. Ross
Holli Gunther Roth
Peter B. Schoch
Robert S. Schomburg
Elizabeth Pope Seaman
Abbey J. Semel
Thomas S. Shively
Todd A. Silverhart
Christine Goodman Smith
John R. Sorice
Terrance W. Stanton
Robert W. Stearns
Kenneth C. Stockbridge
James M. Stormont Jr.
David G. Storrs
Linda Terry Streaty
Cynthia L. Strong
Peter M. Susser
Pamela Perrotta Susslin
Margaret Threadgill Symington
Agnes Tabah
James Taylor
Susan M. Taylor
Cynthia Yasinski Tenner
James S. Tenner
Charles F. Tipper
Sheryl Crockett Tishman
Anthony G. Trase
Steven T. Utter
Paulina E. Vander Noordaa
Tuesday Vanstory
Susan Dutcher Wagley
Carol Spalding Wakamo
Karen Moyer Walker
Valerie Kindred Walker
David B. Waters
John M. Weaver
Christopher West
Tatiana Wilcke
Gregory D. Woodworth
Stephanie N. Wooley
Aline Storey Zimmer
Marc A. Zitin
Timm M. Zolkos