1982

Class Agents

Margaret E. Gleason
Melissa Mills Henken (Lead)
Colette J. O'Connell
Jonathan P. Warner
Virginia Van Vranken Ziobro

Donors

Lisa M. Ackerman
Kenneth G. Adams
Omar M. Aguilar
Frank Albanese
Mark F. Altmeyer
Jon S. Anderson
Timothy D. Armour
Nancy Tarte Atkatz
Elizabeth Cascella Auran
Susan W. Bailey
Marie D'Amour Baker
John E. Baney Jr.
Mario P. Barrette
Jody R. Baum
Lisa Drewniany Bazemore
Timothy R. Bazemore
Elizabeth Currier Beacom
Susan P. Beckett
Andrew C. Bennett
Jennifer Gold Bennett
Fay Benzinger-Wilson
Laura Thomas Bergman
R. S. Bevans Jr.
Julia Binder
John Q. Bird
Carrie Markgraf Blum
Harriet Diamond Borriello
Robert R. Boucher
Stephen J. Boxer
Andrew M. Brockway
Judith A. Brusslan
David Buchanan
Susan Meier Burke
Ann Murphy Burroughs
Harold R. Burroughs
Walter C. Burt
Steven D. Burton
William J. Cahill Jr.
Thomas G. Calcagni
Kermit G. Cederholm
Jeffrey K. Clarke
William C. Coash
Mary Beth Litster Cockerham
Mitchell J. Cohen
Amy L. Colodny
Lee McShane Cox
Paul A. Cramer
Creighton E. Cray
Dina Braverman Culioli
Paula Carr Cummings
Douglas P. Currier
Elizabeth Rockefeller Currier
Robert K. Davis
Thomas W. Donner
Elizabeth Stelluto Dunaier
Curt G. Ehler
Ross B. Elkin
Michael R. Englund
Barbara D. Eyman
John F. Fairbanks
Katharine Hardie Falco
Nancy J. Fishbein
Jeffrey S. Fisher
Dana J. Francis
Christopher R. Gagne
Martha Heckman Gallagher
William B. Genovese
Michael C. Gibbs
James S. Gibney
Margaret E. Gleason
Suzanne T. Griffin
Thomas C. Gumbart
William S. Haft
John M. Hake
Richard A. Hanbury
Kris L. Hanson
Caryn Underhill Harkins
Heidi Reichenbach Harring
Joan McKenna Hatheway
Katherine M. Havard
Kimberly Haymans-Geisler
Lorene Knecht Heebner
Karin Bloom Heffernan
Michael A. Heffernan
Caleb P. Hemphill
Rebecca Buchthal Hemphill
Bettina Gluck Henderson
Paul S. Henderson
H. David Henken
Melissa Mills Henken
Lydia Mason Hill
Robert W. Hill III
Gregory A. Howard
Margaret Rice Jay
Evelyn Elder Jeffries
H. L. J. Johnson
Jody Kemp Judge
Katrina Kamantauskas-Holder
Lisa Kissinger Kaplan
Gannon C. Kashiwa
Sallie Barton Kashiwa
Eric J. Kaufmann
Katherine P. Kennedy
Susan Dalgleish Kernan
Marily McCoid Kerney
Julie Howell Kimbell
Christopher G. King
Susan Gatwood Landgren
Henriette Lazaridis
Denise Walker Lee
Jeffrey W. Legro
James B. Loveys
Hannah Felton Lyons
John L. Lyons
Ann B. Machado
Patricia A. Mahoney
Mary C. Marsh
Frederick W. Martens
Alison R. McGhee
James M. McKeon
Michael McNamara
Barry J. McPherson
Eliza W. Menninger
Edward E. Midgley
Margaret D. Miller
Katherine L'Hommedieu Mittnacht
Peter M. Mittnacht
Gregory P. Murphy
Stephanie B. Neal
Kathleen Connor Neiley
Wendy Behringer Nelson
Leroy Nesbitt Jr.
Melanie Gross Newbrough
Mary A. Noonan
Donald D. Notman Jr.
Charles D. Noyes
Dena and Keith A. O'Hara
Martha T. Oliver
Judith L. Osborn
Jane A. Oski
Larkin McPhee Perese
Clifton B. Phillips
John L. Pinkos
Richard K. Present
Christopher B. Price
Lawrence S. Pyne
Deirdre Fanning Quesada
James R. Ralph Jr.
Polly Mitchell Ranson
Andrew J. Regan
Stuart L. Richards
David N. Richardson
Caleb B. Rick
Nancy M. Rielle
Nina L. Ritter
Robert D. Ritter
Charles H. Robinson III
Nathaniel J. Rockwell
David G. Rogers
John W. Ross
Laura ten Broeke Rumbough
Stephen A. Russo
Linda S. Schurman
David N. Schwartz
Dale Hawkes Seamans
Andrew M. Sidford
Leah B. Sirkin
Cynthia Pidgeon Slater
Martha Cooke Somach
Meryl Soto-Schwartz
Trumbull D. Soule
Margaret Swift Staeben
Eugene F. Sullivan III
Brett F. Summers
Todd A. Summers
Charles E. Swartz
Debra Johnson Swartz
Sara Schilling Swift
Ellen Harris Swiggett
David F. Taylor
Bettina Bretz Terfloth
Richard M. Thomas
Katharine Nason Tipper
John R. Tormondsen
Elizabeth Trucksess-Lima
John M. Vergara
Danielle Shaw Virtue
J. Edward Virtue
Meredith J. Wade
Alan J. Wagman
John B. Waite
Jonathan P. Warner
Joseph F. Weis III
Susan Belknap Weisenbeck
M. Elizabeth McCombs Westvold
Brian J. Williams
Nathaniel C. Wilson
Heather Cross Woodworth
Melissa Lynch Woolford
Malcolm S. Woollen
Paul W. Zeckhausen III
Virginia Van Vranken Ziobro