1985

Class Agents

Brenda M. Birmann
Cynthia Martin Brown
Pamela J. Brown
Paul V. Bucci
John M. Chalmers
Charles M. Curtis
John H. Denny Jr.
Mary Conceison Devaney
Lindsey Kalat Dunleavy
Andrew B. Gluck
Kimberly Davis Gluck
Margaret Storey Groves
Martha Turnbull Higgins
Rawson W. Hubbell
John Kremer IV
Peter T. Lamson
Sarah Sword Lazarus
Donald D. MacKenzie
Jeffrey M. Maddox
Thomas J. Panitz
Jon P. Roth
Lorraine Siciliano
Nancy Urner-Berry
David W. Yim

Cane Society Representative

Rawson W. Hubbell

Donors

Brian D. Aaron
Robin Russ Aborn
Rachel Riemann Akera
James J. Ammeen Jr.
Andrea B. Baier
Christina M. Bailar
Robyn Rieser Barkin
William C. Baskin III
Andrew W. Bermingham
Brenda M. Birmann
Jenifer Campbell Bluhm
Claire Wrenn Bobrow
J. R. Bredahl Jr.
Cynthia Martin Brown
David N. Brown
Pamela J. Brown
Paul V. Bucci
Deborah Tripp Budden
Antoinette Mauck Butterfield
Stephen T. Buzbee
Sean R. Cahill
Sarah Burchfield Carey
R. W. Carrington
Gretchen Loomis Cass
John M. Chalmers
Marion Mackenzie Christoph
Karen L. Clark
Peter A. Clough
Virginia Chapman Cochran
Steven A. Cohen
Wendy Walters Cohen
Laura L. Cook
Mark E. Coulter
Deanne M. Crough
Charles M. Curtis
Gregory D. Danford
James P. Davidowitz
John C. Davis
Kathleen G. Delaney
John H. Denny Jr.
Mary Conceison Devaney
Carl P. Dietrich III
Michael P. Donovan
Laurie A. Doyle
Jonathan C. Durning
Peter D. Eglinton
Miguel A. Fernandez
Timothy G. Ferris
Rodman R. Fox
Laura L. Freeman
Lawrence G. Freni
Ann L. Friedhofer
Winslow J. Furber
Bruce A. Geno
Gus A. Gerulskis
Amy Scott Gilchrist
William R. Gilson Jr.
Robert W. Gladding
Andrew B. Gluck
Kimberly Davis Gluck
Michael P. Goldfinger
Daniel A. Goldman
David C. Goldstein
Elizabeth Briggs Gosiger
Evelyn Hermann Grace
David D. Graf
Martha Punderson Graf
John A. Greenbaum
Margaret Storey Groves
Amy Kieger Hach
Caitlin A. Hall
Donald R. Hall
Renata J. Harrold-Donnell
Jane W. Harvey
Susan C. Harvey
Elizabeth H. Hawkey
Eric L. Helsley
David B. Hennessy
Betsey T. Herdman
Martha Turnbull Higgins
W. P. Holmes
Elizabeth Thompson Hotvedt
Peter S. Hotvedt
Rawson W. Hubbell
Catherine Hill Jahrling
Cecil Barron Jensen
Paul S. Jensen
Alice Vail Johannen
Emily E. Johnston
Matthew Junker
Christine M. Just
Cynthia Van Vranken Keating
Jonathan M. Kelly
Richard H. King Jr.
Sara Ramseyer Klein
Kelly Petrison Knowles
Anders M. Knutzen
Marcia Sullivan Kovalik
John Kremer IV
Ann L. Krsul
Ware G. Kuschner
Renee Kwok
Dominic L. LaPierre
Reid S. Larson
Tammy Cook Larson
Jeffrey C. Law
Andrew Lawlor
Sarah Sword Lazarus
Philippe D. Le Tourneau
Jonathan S. Lichter
Nicholas Lieder
Thomas W. Loewald
Donald D. MacKenzie
Jeffrey M. Maddox
Karin Radasch Maddox
Adair P. Mali
Peter E. Maust
Michael F. McDonough
Mark J. McInerney
Elizabeth Attridge Melville
Eileen A. Minnefor
Karen Handelsman Moore
B. W. Morris III
Kristin S. Morse
Andrew P. Moulton
Katherine Champion Murphy
Walker S. Mygatt
Michael J. Nealey
J. A. Neuman
Roland B. Ninomiya
Mark A. Nitczynski
Elizabeth Dashnaw O'Brien
Patrick O'Donoghue
Michael S. O'Reilly
Gary E. Oakley
Kirsten McLish Oakley
Kipley J. Olson
Paul E. Oyer
Heather Henderson Palmer
Thomas K. Palmer
Thomas J. Panitz
Joshua S. Paris
Debra Payne Jewell
Anne Davis Peterson
Victoria Rockefeller Philip
Cordelia T. Pitman
Lee Findlay Potter
James E. Preston
Susan Johnson Preston
Douglas C. Price
Susan M. Prins
Lisa Olsson Ravicz
Sarah Van Tuyl Ray
Mary Weaver Renner
David F. Revelle
Elizabeth O'Connell Robinson
Jon P. Roth
Gail A. Rothman
Dale A. Sailer
Steven H. Saltzman
Sarah Dunlap Sampson
John W. Scott
Shelagh Connor Shapiro
Karen E. Siatras
Lorraine Siciliano
Cecelia Faulkner Soscia
Karen V. Sothern
David E. St. George
Carrie Cabot Sterrer
Jordan E. Sterrer
Jessica Strand
Leslie McCormick Tate
Evan S. Teplow
Denah Lohmann Toupin
James P. Tracey
Hernando A. Trujillo
James A. Upton
Nancy Urner-Berry
Charles S. Vosmik
Polly Boswell Wakeman
Amanda Vaughan Walter
Charles T. Wanzer
Mary Leahy Ward
Andrew J. Waugh
Peter and Linda Werner
Daniel H. White
John P. White
Elizabeth Dorion Wyer
David W. Yim
Sharon Creem Zerilli
Edith Furber Zhang