Middlebury

1986

Class Agents

John G. Aicher Jr.
Krista Lind Faxon Atkeson
David A. Ballard (Lead)
Susan Gavlick Ballard
Cynthia Eberts Bensen
Steven P. Bensen
Jeffrey W. Berkman
Heather Robbins Carley
Monica E. Carroll
Chip Cummings
Gary S. Domoracki
Edward C. Eppler
Matthew J. Fink
Kirk D. Fleischer
Jennifer Kemp Forelli
Timothy M. Frye
Melissa P. Marquardt
Stephen D. Martus
William A. O'Herron
James D. Orvis
Mark M. Paradis
Kathryn Wallace Perrotta
Henry Z. Persons
Christopher L. Peters
Jon M. Peterson
Heather D. Pierce Post
Erin C. Quinn
Bradley A. Robins (Lead)
Timothy K. Saunders Jr.
Margaret Gill Sobel
Richard M. Sobel
James L. Sullivan
Kathryn Tabner

Donors

Krista Lind Faxon Atkeson
Caroline Perera Barry
Sarah Lewis Belcher
Cynthia Eberts Bensen
Steven P. Bensen
Matthew W. Benz
Kathryn Cater Bergquist
Jeffrey W. Berkman
William G. Berndt III
Douglas M. Black
Jennifer L. Blake
Andrew E. Bluhm
Michael M. Boardman
Charles P. Boswell III
C. Andrew Brickman
Douglas W. Bridges
Margaret Hess Brier
James H. Bromley Jr.
Mary Cleveland Brown
Andrew G. Bucknam
John D. Buggeln
Leslie Lyons Burgat
Nathan C. Burt
Brian J. Buteau
Lillian Shuell Caldwell
Timothy F. Carey
Monica E. Carroll
Wendall S. Churchill
Deirdre Buckley Clark
Wendy E. Clarke
Barbara Barry Coates
Christopher A. Coates
Andrew M. Cole
A. Maxson Cottrell IV
Christopher J. Cowan
Elizabeth Moore Cox
Patrick Cronin
Andrew L. Cruickshank
Chip Cummings
Christopher J. D'Antonio
Kathryn deSouza
Jonathan W. Detwiler
Ashley Bourne Dewey
Bradley M. Dewey
Gary S. Domoracki
Lawrence B. Eighmy
Andrew C. Ellicott
Edward C. Eppler
Elizabeth Ecclestone Erdmann
Laura Schlotman-Erickson
James B. Ferrari
Matthew J. Fink
Jennifer Kemp Forelli
C. Ward Fowler
Elizabeth Spahr Frazier
Jean Fritts-Eskenazi
Lyle W. Fulkerson
Glenn P. Gellert
Closey Dickey Giffen
S. Parker Gilbert Jr.
Robert M. Gilpin
Ross D. Goodheart
Kenneth W. Grant II
Michael H. Green
John W. Griffith
Donald A. Guidi
David M. Gumbart
Peter J. Hall
William H. Hallock Jr.
Margaret Ann Hanlon
Catherine Stifel Hansen
Holly Beni Harty
Elizabeth Lambert Henshaw
Michael G. Hering
John H. Hill
Christine Otto Hirshland
Lucinda Ritter Jackman
David A. Jacobs
Timothy C. Jaeger
Stuart A. Johnstone
Thomas M. Joyce Jr.
Michael J. Kinnealey
Cynthia L. Kirkwood
Hugh E. Klein
Christine M. Langlois
William A. Leeson
Robert W. Lehmann
George H. Leonard
Tara Hartnett Leonard
Victoria J. Litz
Luke S. Loveys
David L. MacGowan
Elizabeth Hill MacGowan
Pamela Grady MacMullen
Sharon Lesser Maguire
Sarah D. Malm
Stephen D. Martus
Robert A. Masinter
Charlotte Lindsay Maybury
Wendy Dornich McCabe
William H. McCabe III
Ann B. McCollum
Kelley E. Meade
Thomas E. Mellow
Thomas B. Michaud
Daniel R. Miller
Macon C. Morehouse
Mark T. Nardella
Bradley C. Nelson
Kathryn Carpenter Nelson
Allison Herrington Neumann
William A. O'Herron
Heather Breed O'Neil
Julia Morris Ogden
James D. Orvis
J. Dudley Ottley Jr.
Carolyn A. Paczkowski
Polly Gay Papsadore
Michael R. Paterniti
Catherine A. Perillo
Henry Z. Persons
Christopher L. Peters
Phoebe Twichell Peterson
Heather D. Pierce Post
Juliet Lambert Pratt
Erin C. Quinn
Nancie C. Ravenel
Thomas D. Robertson
Susan V. Rockwell
Henry S. Romaine Jr.
Edward K. Ryter
Jeffrey M. Scricca
Jeffrey L. Seavey
Jennifer Iles Seavey
Penny Hamlet Serrurier
Mark M. Seymour
Samuel W. Silver
Cynthia L. Smith
Michael D. Smith
Michele Rathbun Snyder
Antonia C. Sparrow
Emily Conant Spinna
Jeffrey H. Steiger
Jeneva Burroughs Stone
Michael B. Strong
Kathryn Tabner
James S. Terhune
Patricia Spurr Thompson
Janet M. Tiampo
Lee Higham Tinker
Pamela W. Trowbridge
Thornton M. Tyson
Cecilia Thoren Usher
Jean Batal Varney
Nicholas T. Voulgaris
Edward A. Walpin
Lynne Beers Walters
Amy Field Watson
Peter N. Watt
Joshua B. Weil
Andrew K. White
Suzanne L. Whitty
Mark R. Wilcox
Christopher S. Winters
Virginia Thomas Wydler
Cory C. Zanin