1989

Class Agents

Sean P. Brennan
Katherine Ray Chang
James R. Chapman
Langdon C. Cook
Aniko Nakazawa DeLaney
Graham C. Goldsmith (Lead)
Michael D. Gregorich (Lead)
Jan S. Haas
Troy C. Haynie
Christopher P. Hiland
Nathaniel S. Howe III
Peter P. Jenkins
Theodore R. Lazo
Janelle Moburg Leonard
Jerome M. Leonard Jr.
Heidi Locke Simon
Marci Griffith Loeber
Stuart C. Maeder
A. Scott McBurney
Kristen Canfield McBurney
Frederick H. McCrea II
Laura J. Moloney
John M. Mutterperl
Chris R. Mycek
Timothy C. O'Shea
Benjamin T. Patch
Randolph B. Randolph
John P. Renwick IV
Kirsten T. Ritzau
Kemper D. Ryan
Bridget Fitzgerald Subak
Michael P. Subak
Caroline Orme Taylor
John E. Taylor
Heather Bohr Unterseher
Karen Blanchfield White
Robert I. White III

Cane Society Representative

Heidi Locke Simon

Donors

Martha Meyer Agresta
Laura Andrews Alberton
Susan Anderegg
Adrienne Buda Anderson
Craig S. Anderson
Karen Lane Anderson
Gabriela M. Artavia
Ann Battelle Ayad
Stephanie Galbreath Baumeister
George J. Baxter III
Steven R. Becker
Colette DeMontravel Bedard
Marylin A. Belle
Todd A. Benoliel
Marianne T. Boesky
Jeannette M. Boisvert
Daniel M. Breitkopf
Sean P. Brennan
Kristine L. Bretall
Martha W. Breunig
Peter Kurt Broderson
Andrew F. Buonincontro
Charles J. Butt Jr.
Lisa Sullivan Cadwalader
David C. Camp
Kimberly Bennett Canavan
Jan Philbrick Carleton
Alison Steele Carrier
Julie Orr Cassady
Katherine Ray Chang
James R. Chapman
Michael J. Cheetham
Susan C. Conley
Philip G. Conner
Langdon C. Cook
Melanie Cooper-Leary
Andrew Cornish
Robert D. Coughlin
Julia A. Curtis
Brian R. Daetsch
Viviana Rodriguez Davila
Laeticia Roederer de Belloy
Aniko Nakazawa DeLaney
Scott C. Derby
Nicole P. DeVito
Gerald D. Dineen
Martha Heard Doyle
Sarah Ryder Dumke
Danforth W. Durland Jr.
Timothy J. Dutton
Sarah Holbrook Evans
Beatrice Metzger Fagan
Charles W. Fiedler
Amy Sequeira Fossett
Lincoln D. Fowler
Rachel M. Freeman
Marjorie MacWhorter Friedrichs
Eric T. Frye
Charles D. Gaffney
Greg D. Gibb
Jill R. Gibson
Scott K. Glasser
Thomas G. Gleason
Scott A. Goldman
Graham C. Goldsmith
David C. Graham
B. Christopher Green
Michael D. Gregorich
Jan S. Haas
Emily B. Hall
James B. Hall
G. Parker Harris III
Susan F. Haviland
Troy C. Haynie
Lucia A. Henderson
Ivar C. Henningson
Kristofer S. Herlitz
Markus B. Heyder
Christopher P. Hiland
Matthew P. Hoffman
Stephen M. Hopkins
Nathaniel S. Howe III
Sarah A. Hower
Eliza Moore Hunholz
John T. Jackman
Christine A. Jacobsen
Peter P. Jenkins
Mackenzie E. King
Rebecca King
Douglas T. Kline
Whitman G. S. Knapp
Mark S. Lahive
Jennifer K. Latchford
George E. Lawrence
Theodore R. Lazo
Susan B. Leahy
Janelle Moburg Leonard
Jerome M. Leonard Jr.
Denise Paige Lietz
Kristen E. Lindquist
Heidi Locke Simon
Marci Griffith Loeber
J. Parke Logan IV
R. Matthew Longman
Margaret Anne Lynch
Marie Bullock Lynch
Stuart C. Maeder
Martha Singleton Mann
Breck T. Marshall
Stephen T. Marshall
Kevin A. Marvelli
Laureen Scaia Mathon
William Lawrence Maxwell
Karl A. Mayer
Ashley Snyder McCulloch
Elizabeth M. McElroy
Elizabeth C. Mitchell
Laura J. Moloney
Nancy L. Moore
Maura Phelan Murnane
Dirk T. Murphy
Laura White Napper
Alison Evans Ney
Patricia Bauman Norton
Amy Smith O'Malley
Timothy C. O'Shea
John S. Ogden
Eric W. Ormsby
Benjamin T. Patch
Lisa J. Pauquette
Reid R. Payne
Thomas M. Pinneo
Victoria Walter Plotsky
Penny L. Post
Jeffrey P. Potter
Randolph B. Randolph
Elisabeth Hollander Rickenbaugh
Kirsten T. Ritzau
Katherine D. Bodkin Robinson
John M. Rodgers
Jennifer Lowance Salerno
Reynolds M. Salerno
Jonathan A. Schiff
Melanie F. Schofield
Margaret Beeman Shean
Ameruddin N. Siddiqui
Susan Hamill Simmers
Pamela R. Smith
Anne Shepherd Solimine
Kyle W. Sowles
Susan Spilecki
Paul R. Stahl
Gwendolyn Rotter Stanley
Todd J. Stanley
Elizabeth Bechan Stern
Simon E. Stern
H. Ernest Stone
Allison Lewis Stouse
Addison A. Strong
Bridget Fitzgerald Subak
Michael P. Subak
Karin von Estorff Sullivan
Leslie A. Schreiber Sutton
Charlotte Rosen Svensson
Alvin A. Swenson IV
David J. Sylvester
David Y. Takeyama
Helen Davidson Tapper
Elizabeth Loring Taylor
Kristianne Grief Tolgyesi
David K. Turok
Kathleen Brigham Uberuaga
Heather Bohr Unterseher
Merrill McAlpin van den Broek
Ariane S. van Notten
Erik C. Vigsnes
Donald R. Vitouski Jr.
Tracy Rangnow Voca
A. Beatrice Wallenberg
Cathryn Schiller Ward
Margaret Gibbs Warren
Amanda S. Washburn
Maureen C. Watson
Jennifer B. Weil
Karen Blanchfield White
Beth B. Whitlock
Victoria B. Wideman
Elizabeth W. Wilcox
William Eric Wimer
Stacey A. Wood
Elizabeth S. Wurts
Andrew M. Wynn
Amelia L. Young
James F. Zanze