Middlebury

2005

Class Agents

Joshua E. Axelrod
Amer I. Barghouth
Allison B. Beck
Lindsey Whitton Christ
Matthew W. Christ
Susan Harnett Connally
Taylor W. Davis
Tesalia de Saram
Elizabeth C. Seeley Dietz
Emily A. Donnan
Catherine E. Foster
Katherine D. Franklin
Leslie S. Gately
Pierce W. Graham-Jones
Carmen C. Granda
C. Colby Hewitt IV
Andrew L. Jacobi
Yohanne N. Kidolezi
Kristen C. Laird
Karen Poi Lee
Lia C. Lopez Stewart
Megan O'Keefe Madden
William C. McConathy
Sara Rogers Myerson
Scott F. Palmer
Yong Pan
Devon P. Parish
Teal A. G. Tigner
David J. Riester
Emmanuel S. Sabiiti
Seda Savas
John C. Schirm
Leonard W. Seevers II
Lauren E. Sherman
Anywhere Sikochi
Dena N. Simmons (Lead)
Jeffrey D. Stauch
Daniel D. Stone
Ian S. Tyree
Patrick T. Zomer (Lead)

Donors

Nell Wright Acosta
Robert F. Adler
Liam T. Aiello
Secil Ozturk Alpman
Colin Ventura Ashby
Kira Ventura Ashby
Joshua E. Axelrod
Eric M. Axon
Susan Goehring Bailey
Robert O. Barberi Jr.
Amer I. Barghouth
Alex L. Barrett
Christopher H. Barron
Leigh D. Bayer
Allison B. Beck
David Belanich
Nicholas R. Benjamin
Gale J. Berninghausen
Amy S. Bigelow
Perry I. K. Blackshear
Phillip E. Bloom
Rebecca M. Bloom
Andrew B. Bohlin
Abigail M. Borchert
Morgan R. Byrne
Ross A. Carbone
John A. Carney
Lyon Carter III
Alexandra C. Castillo-Kesper
George Chan
Maija Si-wen Cheung
Lindsey Whitton Christ
Matthew W. Christ
Lauren E. Clark
J. Trevor Cloak
Ainsley E. Close
Jonathan A. Coble
Chelsea F. Coffin
Melissa A. Thacker Colonno
Brendan W. Condit
Hillary Waite Condit
Lorna S. Gifis Cook
Benjamin A. Cooley
Lindsey P. Corbin
Christopher W. Cotter
Edwin W. Courtemanche
Michael C. Crowley
Joshua S. Dalley
Oana M. Dan
Taylor W. Davis
Lea A. Davison
Tesalia de Saram
Richard A. Decembrele
Renee Courchesne DeCorpo
Elizabeth C. Seeley Dietz
Nicholas S. Digani
Emily A. Donnan
Levi R. Doria
Nicholas J. DuBroff
James L. Duke
Eliza Cameron Eaton
Laura J. Eckelman
Nicolas B. Emery
Alexis Osterman Emich
Melanie G. Endo
Jonathan W. Erwin
Christopher J. Farina
Catherine E. Foster
Mark C. Foster II
Jonathan M. Frankel
Katherine D. Franklin
Eric J. Fraser
James Alex Fuller
James K. Galuchie
Alexis L. Hollinger
Leslie S. Gately
Michael C. Gaughan
Brittany Cronin Geissinger
Tabitha Connor Gillim
Peter H. Goff
Bryan D. Goldberg
Cristina Gomez
Lauren E. Gonnella
Susanna B. Gorski
Pierce W. Graham-Jones
Christopher W. Gregg
Erin B.D. Doherty Gregg
Nicole C. Grohoski
Christopher J. Grosso
Natalie A. Guarin
Holly A. Haertel
Ann S. Hall
Elizabeth L. Hammett
Andrea K. M. Hamre
Thomas J. Hand
Michael W. Hannigan
Adelaide A. Hearst
Alicia M. Hernandez
Ronald C. Hess Jr.
C. Colby Hewitt IV
Katherine G. Hicks
Robert Jan T. Hiensch
Hadley C. Hill
Edward T. Hinson
Craig R. Hirsh
Evan C. Holden
Emily R. Hruby
Daniel P. Hughes
George M. Hunihan, Jr.
Adani Illo
David H. Irwin
Andrew L. Jacobi
Megan R. James
Nicholas J. Janson
Jasmin N. Johnson Glaeser
Macy Lee Johnson
Adam B. Jones
Lindsay C. Jones
Maxwell R. Jones
Sarah Riddleberger Jones
Ari L. Joseph
Rachel C. A. Joynes
Alexis S. Kearney
Michael E. Keenan
Amy Josephson Kepler
Tyler C. Kepler
Yohanne N. Kidolezi
Colin P. Kikuchi
Jennifer J. Kim
Naomi Kim
Patricia J. Kim
Tae Hyung Kim
Adam L. King
Edward C. King
Jeffrey P. King
Namik Kirlic
Joseph T. Kohn
Katie Harrison Kohn
Anton T. Koychev
Johanna Rosenfield Kremberg
Julia Rankin Kuipers
Erbor Kulla
Kristen C. Laird
Emily Lam
Dixie Dillon Lane
Nathaniel B. Langer
Leslie Nii Laarte Lartey
David M. Leach
Karen Poi Lee
Edward A. Lester
Brent J. Levy
Matthew M. Levy
Michael L. Lin
Eleanor Parker Lindenmayer
Justin M. Lindenmayer
Lauren Almquist Lively
Jason E. Lockhart
Bryan P. Lodigiani
Caitlyn L. Long
Lia C. Lopez Stewart
Cara M. Lovell
Megan O'Keefe Madden
India A. Mandelkern
Erik S. Mandell
Stephen L. Markus
Andrew F. May
Megan R. McCarthy
William C. McConathy
Jeannie L. McIntosh
James Alexander Meditz
Colin J. Meltzer
Brian W. Michaud
Myo K. Min
Christopher B. Morse
Julia B. Mosse
Felix M. Muchomba
Caitlin McCormick Murray
Michael G. Murray
Sara Rogers Myerson
Carrie A. Nazzaro
Jonathan N. Nichols
Jake L. Nicholson
Scott M. Nielsen
Pieter W. Nijnens
Katharine P. North
Richard J. Novak
Kathryn Spiro O'Connor
Kathryn Ann Olson
Joannah M. Opot
Maksims Ovsjanikovs
Kathryn Boateng Owusu
Scott F. Palmer
Yong Pan
Devon P. Parish
Meenah S. Park
Lindsay Hallett Parker
Cicely Ott Parseghian
Evan M. Parton
Farhad Peerani
Colin M. Penley
Biagio Pergolizzi
Tara K. Taylor-Ide Persson
Jonathan S. Peterson
Peter M. Phillips
Brian M. Phinney
Edward D. Pickering
Rebecca M. Poccia
Caitlin M. Prentice
Susanna C. Preziosi
Ashley M. Pullen
Kimberly A. Quicksilver
Liam B. Quinn
Nicha Rakpanichmanee
Sean A. Ramsdell
Kathryn V. Ramsey
Julia C. Randall
William H. Rawson
Brian G. Reavey
David J. Riester
Michael K. G. Rimoin
Laura K. Robinson
Bryce B. Roche
Kristina T. Rodriguez
Alexander B. Roitman
Andrew B. Rossmeissl
Emmanuel S. Sabiiti
Kentaro Saito
John C. Schirm
Julia Lonoff Schirm
Thorin C. Schriber
Rebecca N. Schutz
Thomas H. Scott Jr.
Erin R. Seefeld
Leonard W. Seevers II
Eric J. Shanley
Lauren E. Sherman
Derek A. Shields
Christopher W. Shubert
William S. Shufelt
Sara Hayes Sikes
Anywhere Sikochi
Dena N. Simmons
Adam N. Sinoway
Eric Z. Skaar
Sophia Nadel Skaar
Daniel P. Skoglund
T. Buck Sleeper
Daniel R. Smarg
Kristen E. Smart
Emma L. Smith
Lauryn Nicasio Soden
Laurel A. Somerville
Jeffrey D. Stauch
Samuel K. Stevenson
Daniel D. Stone
Jonathan W. Stuart-Moore
Thomas P. Stults
Stephen C. Swank
Dev V. F. Talvadkar
Christopher J. Taylor
Leslie A. Thompson
Jordan M. MacClary Tobey
Caitlin J. Toombs
Hoa P. Tran
Lisa M. Trebino
Tessa B. Truex
Christina J. Tutsch
Ian S. Tyree
Tina M. Velez
Steven P. Venturi
Brian A. Vickery
Meredith Kernan Vilarello
Michael A. Vilarello
Brian D. Vito
Kwanyok Vorasatmatee
Eric G. Vos
Clare O'Reilly Waldmann
Michael J. Walsh Jr.
Sophia A. Walter
Craig R. Wasserstrom
Samuel A. Wilson
Thomas C. Wisdom
David G. Wright
Andrea Gissing Yordan
Joseph P. Young
Allison Williams Zomer
Patrick T. Zomer