Middlebury

2006

Class Agents

Brian L. Abend
Emily Egan Allen
Andreas J. Apostolatos
W. Tristram Arscott
D. Skye Borden
Caroline E. Brewer
Kristen Deane Campbell
Erika Gold Chaset
Kaiming Chiang
Elizabeth A. DiCioccio
Katherine N. Doorley
Calvin H. Garner
Khushnum J. Kharas
Christopher A. Lizotte
Mary E. Mendoza
Jessica T. Murray (Lead)
Jessica Van Wagenen O'Rielly
Alison R. Perencevich
Michael S. Ratpojanakul
Elizabeth A. Schaumberg
Clark H. Smith
Mitchell G. St. Peter (Lead)
Jennifer L. Watson
Rachel W. Winter

Donors

Brian L. Abend
Joseph M. Accordino
Nell Elizabeth Macmillen Achtmeyer
Edward G. Allen
Emily Egan Allen
Iskandar T. Aminov
Dimitar E. Apostolov
Sarah R. Applebaum
Ryan L. Armstrong
W. Tristram Arscott
Brandon M. Avrutin
Mihai L. Azoitei
Timothy C. Bahls
David F. Barker
Nellie Q. Barnard
Melissa S. Barnes
Carolyn S. Barnwell
Andrew K. Barriger
Megan Guffin Barriger
Adam M. Beard
Khristoph A. Becker
Laura C. Beerits
Ari S. Beilin
Elizabeth Knopman Beilin
Erin K. Bell
Timothy G. Bellis
Daniel A. Berkman
Jacqueline Goulart Berliner
Jonathan L. Berliner
Justin S. Boren
Jeffrey L. Boyink
Kelly E. Boyle
Sean P. Breen
Tucker B. Briggs
Kevin S. Bright
Benjamin R. Bruno
Elise C. Burditt
Daniel C. Burke
Christopher B. Cadwell
Douglas S. Campbell
Elizabeth M. Campbell
Kristen Deane Campbell
Julia L. Cardozo
Alexander J. Casnocha
Erika Gold Chaset
Kaiming Chiang
Naruhito Cho
Kathryn E. Clagett
Brooke Lenci Clark
Celia V. Cohen
Caleb M. Consenstein
Brian T. Cook
Devin Wardell Cook
Katharine L. Cooley
Michael J. Cooper
David M. Coriell
Grace Kronenberg Coriell
John P. Coviello
Rebecca A. Cushing
Suzanne M. Czerniak
Mary Kathleen Devine
Niraj Dhungel
Sully E. Diaz
Elizabeth A. DiCioccio
Domenick H. DiDomenico
Joshua Stephen Dihle
Geoffrey C. Dillon
Katie Fehsenfeld Dillon
Timothy J. Dooley
Katherine N. Doorley
Joyce S. Driscoll
Kathryn Hurd Duennebier
Evan C. Dumouchel
Rachel E. Durfee
Kelsey Rinehart Eberly
Nathan R. Edmunds
Emily Egginton
Heidi L. Erbe
Emily J. Erickson
Darryl W. Etter
Jay T. Fitzgerald
Jocelyn A. Florence
Timothy M. Foley
Jane Mackey Foster
Zachary W. Foster
J. David Freedman
Janet Fung
Tyler C. Furnari
Brooke M. Gardner
Calvin H. Garner
Christopher E. Geier
Tara M. Micherone Gestrich
Hannah K. Giles
Selmah Goldberg
Benjamin W. Golze
Allison T. Green
Scott M. Guenther
Andrew J. Harger
Melissa D. Harrington
Ryan K. Hart
Katherine D. Hawkins
Sasha Hayes-Rusnov
Moshi Optat Herman
Aaron Bigelow Herter
Kristen S. Herzog
Christian L. Hicks
Camden Burton Hillas
Robert S. Hillas Jr.
David G. Hopkins
Matthew F. Horesta
Michele Bergofsky Hornok
A. Ann Hsieh
Marcus J. Hughes
W. Elliott Hunter
Sumaya Huque
Thomas F. Icard III
David T. Jackson
Hillary I. Brooks Jackson
Georgia A. Jolink
Elena K. Kennedy
Lauren Battaglia Keohane
Ashley E. Kerr
Khushnum J. Kharas
Scott D. Kleiman
Jacob A. Kuipers
Emma S. Kuzmina
Ruby Lan
April Butler Lane
Andrea Mary LaRocca
Jonathan E. Larson
J. Ashley Laux
C. Gregory Lazerus Jr.
Retta B. Leaphart
Daniel B. Leiter
Emily A. Lisbon
Sarah C. Little
Whitney Boglioli Lodigiani
Charles W. Logan
Mark H. Loper
Peter S. Lubans
Ashley E. Lyddane
J. Baker Lyon
Durrell A. Mack
Pascal Maharjan
Remy Mansfield
Shimrit Paley Markette
Courtney G. Matson
Sarah B. McCague
Thomas D. McCann
Jeffrey L. McCormick Jr.
Laura M. McMahon
Peter G. McSherry
Eric M. Merkelson
Maren J. Messing
Ian S. Mevorach
Travis H. Meyer
Bradley R. Michalchuk
Alejandro Miranda
Abigail G. Mitchell
Sarah R. Moberg
Kathryn Kogut Montagna
Charles-Edouard Morin
Megan Hickey Motley
William W. Motley
Emily McNeil Moylan
Jessica T. Murray
S. Alexander Nadas
Natasha G. Narang
Andrada D. Neacsiu
Jonathan P. Newton
Chi M. Nguyen
David A. Nicholson Jr.
Moreen A. O'Brien
Jessica Van Wagenen O'Rielly
Jeremy E. Osborn
Caitlyn B. Ottinger
Jonathan H. Overman
Samuel D. Padgett
Michio W. Painter
Cole R. Parlin
Andrew L. Pavoni
Alison R. Perencevich
Kimberly R. Perez Hults
Clark D. Peterson
Christian Dante Petrangelo
Courtney Swanda Philbin
Michael J. Philbin
Patrick B. Philips
Daniel L. J. Phillips
Alexandra Polemis
Daniel A. Polifka
Kimberly Hansen Polonsky
Steven D. Pomper
Joseph C. Powers
Matthew N. Powers
Stephanie R. Pritchard
Emily A. Pyeatt
Emily G. Quizon
Martin Rajcan
Michael S. Ratpojanakul
Stephen M. Ratpojanakul
Marianne S. Reed
Megan N. Gambino Reese
Ryan W. Reese
Colleen C. Reynolds
Jacob B. Risinger
Memory Peebles Risinger
Julina A. Rundberg
Linsday A. Russell
Daniel H. Saper
Rebecca H. Scholtz
S. Kathrin Schwesinger
Christopher R. Shea
Jonathan Sisto
Elizabeth Renehan Skoglund
Allison L. Smith
Clark H. Smith
Rachel K. Sommer
Mark N. Spadaccini
Anna A. Spiegel
Terry St. Jean
Mitchell G. St. Peter
Jennifer Bemis Stevens
Hunter M. Stuart
Graham G. Taylor
Deborah A. Tennen
Kristin L. Thorpe
Andrew F. Tilghman
David T. Tswamuno
Aaron B. Tucker
Erin D. Zolnick Unger
Kristine J. Varney
Kathryn Mary Veenker
Heather Wright Vickery
Peter R. Viola
Daniel L. Vogel
Caitlin Flint Walsh
Victoria M. Watts
Amber Rydberg West
Julia C. West
J. Channing Weymouth
Jacob A. Whitcomb
Robert M. White
Julie S. Gross Williams
Tyler K. Williams
Rachel W. Winter
Ellen I. Wohlberg
Peter A. Wolkowski
Jamie L. Wong
Ena Yasuhara
Lelia M. F. Yerxa