Middlebury

2006

Class Agents

Brian L. Abend
Emily Egan Allen
Andreas J. Apostolatos
W. Tristram Arscott
D. Skye Borden
Caroline E. Brewer
Kristen Deane Campbell
Erika Gold Chaset
Kaiming Chiang
Elizabeth A. Di Cioccio DiCioccio
Katherine N. Doorley
Calvin H. Garner
Elena K. Kennedy
Khushnum J. Kharas
Christopher A. Lizotte
Mary E. Mendoza
Bradley R. Michalchuk
Jessica T. Murray (Lead)
Jessica Van Wagenen O'Rielly
Alison R. Perencevich
Michael S. Ratpojanakul
Elizabeth A. Schaumberg
Clark H. Smith
Mitchell G. St. Peter (Lead)
Jennifer L. Watson
Rachel W. Winter

Donors

Brian L. Abend
Nell Elizabeth Macmillen Achtmeyer
Edward G. Allen
Emily Egan Allen
Iskandar T. Aminov
Dimitar E. Apostolov
Ryan L. Armstrong
Scott K. Atkinson
Mihai L. Azoitei
David F. Barker
Nellie Q. Barnard
Carolyn S. Barnwell
Andrew K. Barriger
Megan Guffin Barriger
Lauren Battaglia Battaglia Keohane
Laura C. Beerits
Ari S. Beilin
Elizabeth Knopman Beilin
Erin K. Bell
Timothy G. Bellis
Daniel A. Berkman
Jacqueline Goulart Berliner
Jonathan L. Berliner
Steven T. Beslow
Jessica L. Blanner
Justin S. Boren
Sean P. Breen
Caroline E. Brewer
Tucker B. Briggs
Kevin S. Bright
Benjamin R. Bruno
Elise C. Burditt
Christopher B. Cadwell
Douglas S. Campbell
Kristen Deane Campbell
Alexander J. Casnocha
Erika Gold Chaset
Kaiming Chiang
Naruhito Cho
Kathryn E. Clagett
Celia V. Cohen
Brian T. Cook
Devin Wardell Cook
Katharine L. Cooley
David M. Coriell
Grace Kronenberg Coriell
Robin C. Cornuelle
John P. Coviello
Elizabeth M. Allen Craig
Whitney G. Creed
Annie L. Davies
Mary Kathleen Devine
Niraj Dhungel
Elizabeth A. Di Cioccio DiCioccio
Domenick H. DiDomenico
Geoffrey C. Dillon
Katie Fehsenfeld Dillon
Timothy J. Dooley
Katherine N. Doorley
Joyce S. Driscoll
Kathryn Hurd Duennebier
Rachel E. Durfee
Kelsey Rinehart Eberly
Nathan R. Edmunds
Heidi L. Erbe
Emily J. Erickson
Lindsay S. Freeman
Elisabeth R. Fulling
Janet Fung
Ryan G. Gamble
Brooke M. Gardner
Calvin H. Garner
Christopher E. Geier
Tara M. Micherone Gestrich
Stephanie Pritchard Gilley
Benjamin W. Golze
Allison T. Green
Helen Price Massey Hall
Andrew J. Harger
Melissa D. Harrington
Michael R. Hart
Ryan K. Hart
Eriko Hashimoto
Katherine D. Hawkins
Sasha Hayes-Rusnov
Moshi Optat Herman
Aaron Bigelow Herter
Kristen S. Herzog
Christian L. Hicks
Camden Burton Hillas
Robert S. Hillas Jr.
David Greer Hopkins
Michele Bergofsky Hornok
A. Ann Hsieh
W. Elliott Hunter
Thomas F. Icard III
John M. Jessup
Russell A. Johanson
Elizabeth D. Johnston
Elena K. Kennedy
Ashley E. Kerr
Khushnum J. Kharas
Electra O. Smith Kinney
Scott D. Kleiman
Rebecca D. Guillet
Jakub Kostal
Jacob A. Kuipers
Emma S. Kuzmina
Ruby Lan
April Butler Lane
Jamie Larson
Jonathan E. Larson
J. Ashley Laux
Taylor H. Leach
Patrick P. Leibach
Daniel B. Leiter
Emily A. Lisbon
Whitney Boglioli Lodigiani
Charles W. Logan
Mark H. Loper
J. Baker Lyon
Richard W. Maass
Pascal Maharjan
Remy Mansfield
Shimrit Paley Markette
Courtney G. Matson
Schuyler Winstead Matthiesen
Sarah B. McCague
Jeffrey L. McCormick Jr.
Peter G. McSherry
Eric M. Merkelson
Travis H. Meyer
Bradley R. Michalchuk
Abigail G. Mitchell
Sarah R. Moberg
Charles-Edouard Morin
Jennifer L. Yerigan Mortensen
Jonathan F. Mosser
Megan Hickey Motley
Jessica T. Murray
Suzanne L. Nagi
Andrada D. Neacsiu
Chi M. Nguyen
David A. Nicholson Jr.
Christopher A. Nielson
Jessica Van Wagenen O'Rielly
Jeffrey K. Oldenburg
Caitlyn B. Ottinger
Jonathan H. Overman
Samuel D. Padgett
Cole R. Parlin
Alison R. Perencevich
Clark D. Peterson
Christian Dante Petrangelo
Courtney Swanda Philbin
Michael J. Philbin
Patrick B. Philips
Daniel L. J. Phillips
Lacee Patterson Phillips
Kimberly Hansen Polonsky
Steven D. Pomper
Brittany A. Potz
Joseph C. Powers
Matthew N. Powers
Emily G. Quizon
Sarah A. Radosevich
Martin Rajcan
Michael S. Ratpojanakul
Stephen M. Ratpojanakul
Marianne S. Reed
Megan N. Gambino Reese
Ryan W. Reese
Colleen C. Reynolds
Jacob B. Risinger
Memory Peebles Risinger
Christopher M. Rodgers
Erin S. Romig
Robert P. Rose
Julina A. Rundberg
Daniel H. Saper
Rebecca H. Scholtz
S. Kathrin Schwesinger
Christopher R. Shea
John H. Sheehan IV
Emilia D. Sibley
Jonathan Sisto
Emily Egginton Skeehan
Elizabeth Renehan Skoglund
Clark H. Smith
Jeffrey B. Smith
Rachel K. Sommer
Jessica M. Sprague
Jennifer Bemis Stevens
John W. Stewart
Anna M. Strimaitis
Hunter M. Stuart
Andrew F. Tilghman
David T. Tswamuno
Molly Cable Tully
Sarah Little Turner
Erin D. Zolnick Unger
Kristine J. Varney
Heather Wright Vickery
Alexandra P. Polemis Vigil
Peter R. Viola
Daniel L. Vogel
Caitlin Flint Walsh
Jennifer L. Watson
Daniel E. Watson-Jones
Julia C. West
Robert M. White
Julie S. Gross Williams
Tyler K. Williams
Rachel W. Winter
Peter A. Wolkowski
Johnathan S. Woodward
Lelia M. F. Yerxa
Kara A. Zarchin