Middlebury

2007

Class Agents

Brooke M. Adams
Michael Elias Berman
Alyson M. Bourne
Sue-Jean Chun
Lindsey W. Franklin
Mary J. Frederickson
Amanda S. Goodwin (Lead)
Douglas M. Hale
Evan M. Harris
Natalie Shettle Herter
Jacqueline H. Hurwitz
Beth Butler Ingram (Lead)
Christopher J. Ingram
Olivia A. Katz
Yelizavetta Kofman
Sonja E. Pedersen-Green
ReNard A. Rogers
Dana K. Rye
Kathryn M. Sherman
Douglas R. Sisson
Roula Zoghbi Smith
Lewis A. Strauss
Samuel B. Temes
Alexander C. Wellman
Craig G. Wilson
Isabel C. Yordan (Lead)
Muchadei T. Zvoma

Donors

Christopher D. Abbott
Dalal Al-Abdulrazzak
Maire V. Anderson
Lauren K. Armstrong
Jessica R. Nicols Army
William G. Army Jr.
Iliyana P. Atanasova
K. A. Ball
Kylie J. Taylor Barker
Arnaud Bekenkamp
Charles J. Bellmare
Katherine E. Belon
Kevin M. Bergesen
Michael E. Berman
Emily L. Bierman
Anna R. Blasiak
Jason M. Bloch
Thomas C. Boardman
Christine G. Bolger
Emily A. Boren
Alyson M. Bourne
Virginia H. Breen
William J. Brennan
Sienna N. Chambers
Joyce Chen
Zachary J. Chen
Sheena M. Christman
Anne E. Christopher
Sue-Jean Chun
Seung-An Chyun
Kieran M. Coe
Ryan W. Cohen
Michael A. Conn
Benjamin D. Davis
Dekker C. Deacon
Joseph G. Della Rocca
Sara V. Dewey
Neal Dignum
Andrew S. Einstein
Anna S. Eisenstein
Andrew C. Everett
Daniel J. Feinberg
Rebecca B. Feinberg
Colleen P. Fitzharris
Milena G. Flament
Jessica M. Fox
Mary J. Frederickson
Matthew J. Friend
Heather B. Gallagher
Shannon K. Sylvester Gallagher
Zilai Gan
Alexandra L. Garcia
Elizabeth F. Geballe
Flannery M. Geier
Lindsay B. Getz
Michael J. Gleason
Amanda S. Goodwin
Sara M. Granstrom
Matthew K. Griswold
Jason M. Grout
Carol Y. Guest
Micah M. Gurard-Levin
Samantha Ritt Haase
Aja B. Hamal
Jessica M. Harger
Gregory J. Harkay
Evan M. Harris
Laura C. Harris
Katharine C. Harwood
Lindsey A. Jones Hauschka
Stephen T. Hauschka
Elspeth P. Hay
Amy S. Heath
Christopher M. Heinrich
Natalie S. Herter
Andrew J. Herzik
Emily A. Holick
Rebecca M. Hollewijn
Caroline L. Harrington Hulme
Darwin H. Hunt
Stuart B. Hurt
Jacqueline H. Hurwitz
Mary T. Hyatt
Wilbur A. Hyatt
Daniel W. Inadomi
Beth B. Ingram
Christopher J. Ingram
Sahir N. Iqbal
Louisa S. Irving
Samuel P. Jesse
Polly E. Johnson
Piya Kashyap
Olivia A. Katz
Laura L. Keeler
Ryan M. Keohane
Blair S. Kershaw
Lauren T. Kiel
Ilhan Kim
Richard E. Klein
Yelizavetta Kofman
Charles D. Kolb
Laura N. Kuhl
Abigail T. Kurtz-Phelan
Sarah C. Lauing
Dong Kun Lee
Celine Gardner Lefebvre
Olivia Lew
Caitlin E. Littlefield
Caryn J. LoCastro
Timothy M. Lux
Makely F. Lyon
James D. Manyuru
Elizabeth L. Marshall
Caitlin L. Matthews
Susan M. McGirr
Kerren C. McKeeman
Ilyse L. Mehlman
Laura M. Prior Mellen
Peter A. Mellen
Laverne C. Blackman Melon
Wilson Judd Melon
Lauren O. Miller
Petar Mitrevski
John N. Montesanti
Meredith C. Mott
Patrick M. Mott
Admire Munanairi
Tsegts Narangerel
Lauren R. Nazarian
Suvi T. Neukam
Lisa M. Niswander
Lindsay C. Oliver
Maria Myra M. Palmero
Alexander M. Palmisano
Elizabeth L. Parker
Tomie Peaslee
Sonja E. Pedersen-Green
Miosotis Perez
Kara C. Plunkett
Benjamin B. Raymond
Emily C. Read
John C. Reed
Rachel A. Rosenfeld
Dana K. Rye
Tenzin J. Sadutshang
Amy R. Sales
John C. Sales
Ellen M. Sargent
Maren S. Scheiner
Jennifer S. Schneider
Lindsey N. Seldin
Elizabeth E. Shanbacker
Kimberly W. Sieradzki
Daniel F. Skold
Brendan O. Smith
Brooke M. Smith
Roula Z. Smith
Christian R. Solberg
Amaury L. Sosa
Constance L. Souder
Nikitas Stamatopoulos
Alexander T. Stanton
James N. Staples
Lewis A. Strauss
Nura Suleiman
Colleen M. Sullivan
Emily S. Theriault
Gillian L. Thompson
Samuel S. Timberg
Vu A. Tran
Valerie L. Ullrich
Matthew R. Van Meter
Livia Vastag
Matthew C. Volz
Noah W. Walker
Maxine F. Warren
Dana L. Weissman
Alexander C. Wellman
Keith C. Williams
Craig G. Wilson
Christine Winkler
Charles W. Wirene
Jean P. Wong
Stacey K. Wong
James E. Yonamine
Isabel C. Yordan
Francis Yuen
Zu Wei Zhai
Zhe Zhang
Muchadei T. Zvoma